• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Činnosť Wagnerovej skupiny v Afrike bude pokračovať, tvrdí ruský minister zahraničia Lavrov

Činnosť Wagnerovej skupiny v Afrike bude pokračovať, tvrdí ruský minister zahraničia Lavrov

Členovia wagnerovcov „tam pracujú ako inštruktori“ a táto práca bude pokračovať, povedal Sergej Lavrov.

26.6.2023 (SITA.sk) - Operácie ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny v Mali a Stredoafrickej republike budú pokračovať. Vyjadril sa tak ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v čase neistej budúcnosti žoldnierskej skupiny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Členovia wagnerovcov „tam pracujú ako inštruktori“ a táto práca bude pokračovať, povedal Lavrov v rozhovore pre ruskú televíziu RT a dodal, že víkendová vzbura neovplyvní vzťahy Moskvy s „partnermi a priateľmi“.

Lavrovovo vyjadrenie podľa BBC prispieva k nejasnostiam o budúcnosti skupiny, najmä po tom, čo Rusko začiatkom mesiaca oznámilo, že „dobrovoľnícke formácie“ požiadajú o podpísanie zmlúv s cieľom začleniť ich pod ministerstvo obrany, proti čomu sa ohradil šéf wagnerovcov Jevgenij Prigožin.

Na základe zákona mali tieto formácie čas do 1. júla, aby sa podriadili a podpísali zmluvy, a napriek tomu, že sa v oznámení priamo nespomínala Wagnerova skupina, všeobecne sa to považovalo za súčasť snáh o zníženie vplyvu skupiny, a najmä Prigožina.

Zatiaľ pritom nie je jasné, aký vplyv bude mať na tieto plány víkendová vzbura wagnerovcov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie