• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Čína zaočkovala voči koronavírusu už asi 200 miliónov obyvateľov, hlásia iba dva prípady ochorenia

Čína zaočkovala voči koronavírusu už asi 200 miliónov obyvateľov, hlásia iba dva prípady ochorenia

V súčasnosti v Číne podávajú denne milióny dávok.

V Číne dosiaľ zaočkovali proti koronavírusu asi 200 miliónov obyvateľov, čo predstavuje zhruba 14,29 percenta tamojšej populácie. Pri vakcinácii uprednostňovali pracovníkov v prvej línii, študentov univerzít a ľudí žijúcich v pohraničných oblastiach.

Najľudnatejšia krajina sveta po pomalom začiatku postupne zvyšuje úsilie pri očkovaní, k čomu čiastočne pomohla eliminácia domácich prenosov ochorenia COVID-19. V stredu hlásili čínske orgány iba dva prípady koronavírusu, oba v meste Žuej-li na hraniciach s Mjanmarskom.

Čína dosiaľ schválila päť vakcín vyrobených v domácich podmienkach, pričom milióny vyviezla do rôznych kútov sveta. Niektorí vedci sa však domnievajú, že čínske vakcíny poskytujú nižší stupeň ochrany ako očkovacie látky Pfizer, Moderna a AstraZeneca.

V súčasnosti v Číne podávajú denne milióny dávok. Popredný vládny lekár Čung Nan-šan vyhlásil, že cieľom je zaočkovať do polovice júna 560 miliónov z 1,4-miliardovej populácie krajiny. Vakcináciu chcú dokončiť čo najskôr aj preto, že čínska metropola Peking bude začiatkom budúceho roka dejiskom zimných olympijských hier.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie