• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Čína sa rozhorčuje nad „expanziou“ NATO na východ, vraj má historicky zlú povesť a mentalitu studenej vojny

Čína sa rozhorčuje nad „expanziou“ NATO na východ, vraj má historicky zlú povesť a mentalitu studenej vojny

Peking tak učinil v deň, keď sa v litovskom Vilniuse končí summit NATO.

12.7.2023 (SITA.sk) - Čína vyjadrila znepokojenie nad „rozširovaním“ Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) smerom na východ. Učinila tak v stredu v deň, keď sa v litovskom Vilniuse končí summit NATO.

Aliancia v spoločnom komuniké v utorok uviedla, že „vyhlásené ambície a donucovacie politiky Číny spochybňujú naše záujmy, bezpečnosť a hodnoty“, pričom spojenci v NATO naznačili, že „zostávajú otvorení konštruktívnej spolupráci“ s Pekingom.

Čína argumentovala, že „rozhodne ochráni svoju suverenitu, bezpečnosť a rozvojové záujmy a rozhodne sa stavia proti expanzii NATO na východ do ázijsko-tichomorskej oblasti“.

„NATO má historicky zlú povesť,“ uviedla čínska diplomatická misia pri Európskej únii v Bruseli vo vyhlásení, pričom obvinila NATO zo „zasahovania do záležitostí za jej hranicami a vytvárania konfrontácií“.

„Toto plne odhaľuje pokrytectvo NATO a jeho ambície usilovať sa o expanziu a hegemóniu,“ dodala s tým, že vyhlásenie NATO označila za „nudné“ a uviedla, že „hrá rovnakú starú melódiu, naplnenú mentalitou studenej vojny a ideologickým zaujatím“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie