• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Čína nepovažuje útok na Ukrajinu za inváziu, na celý konflikt reaguje rozporuplne

Čína nepovažuje útok na Ukrajinu za inváziu, na celý konflikt reaguje rozporuplne

Zároveň presadzuje posvätnosť územnej suverenity, čo vzhľadom na to, že Peking si nárokuje na Taiwan, pôsobí pomerne rozporuplne.

25.2.2022 (Webnoviny.sk) - Čína sa zdráha označiť ruský útok na Ukrajinu za inváziu.

Suverenita a územná celistvosť všetkých krajín by sa mala rešpektovať a dodržiavať,“ uviedol v piatok hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pin.

Podľa neho má otázka Ukrajiny zložitú históriu a Čína tak „chápe oprávnené obavy Ruska z bezpečnostných otázok“. Wang Wen-pin neodpovedal na otázky, či Čína uzná samozvanú Doneckú a Luhanskú ľudovú republiku na ukrajinskom území nárokovanom Ruskom ako nezávislé štáty.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie