• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Čile odhlasovalo skrátenie pracovného týždňa, ľudia vraj majú byť „oddýchnutí a šťastní“

Čile odhlasovalo skrátenie pracovného týždňa, ľudia vraj majú byť „oddýchnutí a šťastní“

Čile skrátilo pracovný týždeň už druhýkrát.

12.4.2023 (SITA.sk) - Zákonodarcovia v juhoamerickom štáte Čile v utorok drvivou väčšinou schválili návrh zákona o skrátení pracovného týždňa zo 45 na 40 hodín počas piatich rokov.

Opatrenie prešlo dolnou komorou parlamentu v pomere 127:14. Očakáva sa, že prezident Gabriel Boric, ktorý nastúpil do úradu v marci minulého roka a skrátenie pracovného týždňa mal vo svojom predvolebnom programe, prijatú legislatívu podpíše do 1. mája.

Po podpise prezidenta budú zákon uplatňovať v troch etapách. Počas prvého roka sa pracovný týždeň skráti na 44 hodín, v treťom roku na 42 hodín a v piatom roku na 40 hodín. Zamestnávatelia budú mať možnosť skrátiť pracovný čas v predstihu.

Zákon má umožniť čílskym pracovníkom, aby boli „oddýchnutí a šťastní“, uviedla opozičná poslankyňa Emilia Schneiderová. Čile už druhýkrát skrátilo pracovný týždeň. Prvýkrát to bolo v roku 2005, keď ho skrátili zo 48 na 45 hodín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie