• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Čierne okresy na Slovensku opäť pribudli, červených je už len šesť

Čierne okresy na Slovensku opäť pribudli, červených je už len šesť

Počet bordových okresov zostáva nezmenený.

16.11.2021 (Webnoviny.sk) - Situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom sa opäť zhoršila a v COVID automate budú svietiť už len posledné dva červené okresy (1. stupeň ohrozenia).

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka 22. novembra budú na Slovensku výrazne prevládať čierne okresy (tretí stupeň ohrozenia). Kým v tomto týždni ich je 52, v budúcom ich počet stúpne až na 54. Počet bordových okresov zostáva nezmenený a aj v ďalšom týždni ich bude 19.

V prvom stupni ohrozenia (červené okresy) zostane už iba Bratislava I. – V. a Dunajská Streda.

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

  • od 22. do 28. novembra

Čierne okresy na Slovensku (54) – tretí stupeň ohrozenia

  • Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen

Bordové okresy na Slovensku (19) – druhý stupeň ohrozenia

  • Dolný Kubín, Galanta, Komárno, Malacky, Myjava, Námestovo, Nitra, Pezinok, Prešov, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Trenčín, Trnava, Žilina a Zlaté Moravce

Červené okresy na Slovensku (2) – prvý stupeň ohrozenia

  • Bratislava I.-V., Dunajská Streda

Sestry vyzývajú antivaxerov, aby si uvedomili, že zdravotníci nie sú perpetuum mobile


Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) vyzýva na rázne zakročenie proti slovným či fyzickým útokom na zdravotníkov.


Výzva nezaočkovaným občanom

Zároveň vyzýva občanov, ktorí odmietajú očkovanie proti ochoreniu COVID-19, aby si uvedomili, že zdravotníci nie sú perpetuum mobile. Uviedol to v tlačovej správe riaditeľ kancelárie komory Lukáš Kober.


„Vyjadrujeme hlboké znepokojenie nad viacerými udalosťami, ktoré sa objavili v spoločnosti v dôsledku odmietania dodržiavať protiepidemické opatrenia v súvislosti s ochorením COVID19.


Napriek vážnej situácii, v ktorej sa snažíme, aby naše nemocnice fungovali, aby sme zachránili čo najviac ľudí, ktorí sa infikovali, sú medzi nami ľudia, ktorí vyvolávajú konflikty v spoločnosti a vyzývajú na nerešpektovanie opatrení, či na odmietanie očkovania,” uviedla prezidentka SKSaPA Iveta Lazorová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie