• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Čierne okresy na Slovensku od pondelka opäť pribudli, bordových je 19 a červené ostali už len dva „ostrovčeky“

Čierne okresy na Slovensku od pondelka opäť pribudli, bordových je 19 a červené ostali už len dva „ostrovčeky“

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

Situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom sa COVID automat od pondelka 22. novembra opäť pridal čierne okresy (tretí stupeň ohrozenia). Kým v minulom týždni sme ich mali 52, v tomto ich je už 54.

Bordové okresy (druhý stupeň ohrozenia) zostali na rovnakom počte ako v predchádzajúcom týždni a červené okresy (prvý stupeň ohrozenia) už sú len všetky bratislavské (Bratislava I.-V) a Dunajská Streda.

Do nedele 21. novembra boli v tejto farbe aj Komárno a Šaľa.

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

od 22. do 28. novembra 2021

Čierne okresy na Slovensku (54) – tretí stupeň ohrozenia

Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen

Bordové okresy na Slovensku (19) – druhý stupeň ohrozenia

Dolný Kubín, Galanta, Komárno, Malacky, Myjava, Námestovo, Nitra, Pezinok, Prešov, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Trenčín, Trnava, Žilina a Zlaté Moravce

Červené okresy na Slovensku (6) – prvý stupeň ohrozenia

Bratislava I.-V., Dunajská Streda

Nad treťou dávkou vakcíny uvažuje viac ako 40 percent ľudí, mnohí sa stále neplánujú dať zaočkovať

Treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa plánuje dať zaočkovať 45,5 percenta ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza. Očkovať sa treťou dávkou nechce dať 22,9 percenta opýtaných a nerozhodnutých je 31,6 percenta.

Odpovedalo 585 respondentov

Prieskum sa uskutočnil od 20. októbra do 27. októbra na vzorke 585 respondentov. Respondenti odpovedali na otázku: „Bez ohľadu na to, či ste zaočkovaný jednou alebo dvoma dávkami vakcíny, plánujete sa dať zaočkovať aj treťou dávkou vakcíny?


Zaočkovať sa treťou dávkou plánuje dať 50,5 percenta respondentov nad 65 rokov, 45,7 percenta opýtaných vo vekovej skupine od 55 do 64 rokov a 42,2 percenta od 45 do 54 rokov.

Zisťovanie záujmu nezaočkovaných

Vo vekovej skupine medzi 35 až 44 rokov si plánuje dať tretiu dávku vakcíny 46,8 percenta, od 25 do 34 rokov je to 39,8 percenta a v najmladšej vekovej kategórii od 18 do 24 si chce dať tretiu dávku vakcíny 47,4 percenta opýtaných.


Prieskum zisťoval záujem o očkovanie u neočkovaných osôb. V najbližších týždňoch sa plánuje dať zaočkovať 3,8 percenta opýtaných a 66,9 percenta si neplánuje dať vakcínu proti ochoreniu COVID-19.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie