• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Cieľom europoslankyne Nicholsonovej nebolo útočiť na vicepremiérku Remišovú

Cieľom europoslankyne Nicholsonovej nebolo útočiť na vicepremiérku Remišovú

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pondelok povedala, že Slovensko prišlo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja o miliardu eur.

9.2.2021 (Webnoviny.sk) - Cieľom, s ktorým išla europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) na tlačovú konferenciu, nebolo útočiť na vicepremiérku a ministerku a investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú (Za ľudí).

Europoslankyňa a predsedníčka Výboru Európskeho parlamentu (EP) pre zamestnanosť a sociálne veci to povedala na utorňajšom online brífingu. „Je mi ľúto, že to tak vyznelo,“ dodala, europoslankyňa.

Zmena prístupu

Ďuriš Nicholsonová priblížila, že jej primárnym cieľom bolo ísť na tlačovú konferenciu s tým, že SR musí zmeniť prístup k eurofondom a neopakovať chyby z minulosti.

A jedna z tých chýb bola podľa nej bola, že SR nevyužila šancu do konca roka 2020 realokovať 1,1 miliardy eur z fondu, ktorý SR čerpá najhoršie v rámci Európskej únie (EÚ).

Pnutie vo vládnej koalícii

Ďuriš Nicholsonová ďalej uviedla, že hovorila aj s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), pretože sa množia mediálne výstupy, ktoré hovoria o tom, že Sulík sa za europoslankyňu koaličným partnerom ospravedlnil.

Podľa nej Richard Sulík pred koaličnými partnermi na koaličnej rade v pondelok 8. februára povedal, že mu je ľúto, že „tá tlačovka spôsobila pnutia v koalícii, ale vecne si stojí za tým, čo som hovorila na tlačovke ja“.

Ďuriš Nicholsonová doplnila, že jej je ľúto, že to spôsobilo také pnutie vo vládnej koalícii a že sa podpísala pod to, že už aj tak krehké vzťahy v nej sú ešte viac naštrbené.

Dodala, že Remišovej sa ospravedlní v roku 2023, keď bude minutý posledný cent z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Doplnila, že miliarda z tohto fondu prepadla v tom zmysle, že SR ju do konca roka 2020 nepresunula na pomoc ekonomike.

Žiadne prepadnutie financií

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pondelok 8. februára na tlačovej konferencii povedala, že Slovensko prišlo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja o miliardu eur. Vicepremiérka Remišová vyhlásila, že Slovensko neprišlo o žiadnu miliardu z eurofondov.


Európska komisia dnes podľa vicepremiérky potvrdila, že neeviduje žiadne prepadnutie financií z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v neprospech Slovenska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie