• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Čidlá na metán v bani Nováky sú funkčné, inšpektori vyšetrujú situáciu po požiari

Čidlá na metán v bani Nováky sú funkčné, inšpektori vyšetrujú situáciu po požiari

Čo presne sa v bani odohralo, je predmetom vyšetrovania. Policajná vyšetrovateľka už začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

28.4.2023 (SITA.sk) - Čidlá na metán v bani v Novákoch sú funkčné. Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, na základe prešetrenia to skonštatovali banskí inšpektori, ktorí zdokumentovali situáciu a stav bane po stredajšom požiari.

Následne podľa rezortu vedúci vyšetrovania uvoľnil pracovisko pre potreby organizácie ďalších šetriacich, ako i sanačných prác.

Zamestnanci bane budú podľa ministerstva okrem čidiel po novom chránení i osobnými meračmi. „Prebieha taktiež kontrola príslušnej banskej dokumentácie a v priebehu štvrtka 27. apríla sa začalo i vypočúvanie svedkov," uviedol rezort hospodárstva.

Doplnil, že po zabezpečení nevyhnutných úkonov v nadväznosti na haváriu bude nasledovať vykonávanie drobných opráv v bani, po ktorých bude v priestore možné opäť ťažiť.

K tragédii došlo v stredu popoludní. Banskí záchranári dostali hlásenie o vyhorení metánu o pol piatej. V bani sa v tom čase nachádzalo 78 baníkov. „Na 1. horizonte pracovalo 24 baníkov. Na stenovom porube 102 001–95, kde došlo k vzniku mimoriadnej udalosti, sa v tom čase nachádzalo desať zamestnancov,“ spresnila Jana Janáčová zo spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza (HBP). Zraneným baníkom sa ešte podarilo dostať dva kilometre od miesta nešťastia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie