• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Chirana T.Injecta: Už dávno sme pripravení dodávať štátu vakcinačné komponenty

Chirana T.Injecta: Už dávno sme pripravení dodávať štátu vakcinačné komponenty

Spoločnosť Chirana T.

29.1.2021 (Webnoviny.sk) - Už od leta 2020 pravidelne upozorňovala, že vzhľadom na očakávanie masívneho očkovania, by si štát mal včas objednať dostatočné množstvá vakcinačných komponentov. Striekačky od Chirana T.Injecta umožňujú z jednej ampulky vakcíny aplikovať najnovšie schválených 6 dávok vakcíny.

"Nepotrebujeme príkaz, my sme dávno pripravení. Naša ročná produkcia injekčných striekačiek sa pohybuje na úrovni 250 miliónov kusov a absolútna väčšina tejto produkcie ide na export. V prípade objednávky zo strany štátu vieme slovenské potreby prednostne naplniť a to isté sa týka aj prípadných potrieb Českej republiky, čo sme tiež viac krát verejne deklarovali", uvádza sa v stanovisku spoločnosti Chirana T.Injecta.

Už od leta minulého roka spoločnosť plní viacero štátnych objednávok v súvislosti s vakcináciou proti COVID-19. Ide najme o Dánsko, Rakúsko, Nemecko, Maďarsko a Českú republiku. Slovensko dodnes takúto objednávku neurobilo a Chirana T.Injecta ju teraz očakáva v najbližších dňoch.

"Zvládneme to. Slovensko, ale aj Česká republika majú u nás prednosť a tento záväzok dodržíme aj keď zrejme budeme musieť optimalizovať niektoré staršie objednávky do iných krajín, ktoré si svoje počty rezervovali už dávnejšie", uvádza ďalej Chirana T.Injecta.

Nutnosť očkovania v Chirana T.Injecta

Spoločnosť Chirana T.Injecta ako subjekt hospodárskej mobilizácie opätovne žiada Ministerstvo zdravotníctva o možnosť očkovať výrobných pracovníkov proti COVID-19. Takúto žiadosť spoločnosť adresovala rezortu zdravotníctva pred dvoma týždňami, ale nedostala žiadnu odpoveď. "Aj dnes máme na niektorých úsekoch výroby aj 30 percentné výpadky pracovníkov, kvôli COVID-19.  Na to aby sme mohli plniť všetky objednávky naozaj potrebujeme udržať výrobu na 100 percentách", píše v stanovisku Chirana T.Injecta.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie