• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Chia a citrónová šťava na zníženie hladiny cholesterolu

Chia a citrónová šťava na zníženie hladiny cholesterolu

Chia semienka sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú veľmi účinné pri znižovaní hladiny cholesterolu.

Veľmi veľa ľudí bojuje v dnešnej dobe s cholesterolom. Ak patríte tiež medzi nich, je tu skvelé riešenie. Vyskúšajte tento recept, ktorý obsahuje chia semienka a citrónovú šťavu. Pomôže vám v boji proti zlému cholesterolu.

Pravidelné pitie citrónovej šťavy s Chia semienkami vám umožní regulovať hladinu cholesterolu a je to preto ľahší a ekonomickejší variant. Okrem toho je aj lahodná. Chia semienka sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú veľmi účinné pri znižovaní hladiny cholesterolu. Sú bohaté na antioxidanty, bielkoviny, vitamíny B1, B2, B3 a minerálne látky ako fosfor, vápnik, draslík, horčík, železo, zinok a meď. Tiež poskytujú 27% vlákniny na 100 gramov.

Chia semienko je považované za „doplnok“ veľmi užitočný pre pacientov s vysokou hladinou cholesterolu. Jednoducho napravia a podporia váš celkový zdravotný stav.

Zloženie:

– 1 lyžička Chia semienok (5 g)

– 1 a pól šálky vody (300 ml)

– citrón

– 1 lyžica medu (25 g)

Príprava:

Najprv namočte 5 gramov Chia semienok do polovice pohára vody (100 ml) na jednu hodinu, aby boli mäkké. Potom si citrónovú šťavu zmiešajte so zvyškom vody, ktorá je izbovej teploty. Ďalším krokom je, že zmixujete tieto dva poháre. Môžete použiť aj mixér. Ak chcete pridajte lyžicu medu a nápoj tak bude mať ešte bohatšiu chuť.


Nezabudnite! Pite chia nápoj každé ráno nalačno po dobu 20 dní a odpočiňte si potom jeden týždeň.


Je dôležité si uvedomiť, že ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, nemali by ste to preháňať so spotrebou Chia semien.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie