• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Chcete vyzerať mladšie? Máme pre vás 8 tipov, ktoré fungujú

Chcete vyzerať mladšie? Máme pre vás 8 tipov, ktoré fungujú

Často túžime vyzerať mladšie ako v skutočnosti sme.

Keď sme mladí, vek nás nijak netrápi. Ale s pribúdajúcimi rokmi sa to všetko zmení.

Často túžime vyzerať mladšie ako v skutočnosti sme.

Veľký vplyv na náš výzor majú naše každodenné návyky. Tu je niekoľko tipov, vďaka ktorým sa vám podarí oklamať svoj vek.

Pravidelný pohyb

Pravidelné cvičenie môže výrazne spomaliť proces starnutia. Zároveň si tak znižujete pravdepodobnosť vzniku rozličných ochorení. Ideálne je cvičiť trikrát do týždňa kardio cvičenia a dvakrát týždenne silový tréning. Začnite byť fyzicky aktívne a váš “telesný motor” sa opäť naštartuje.

Menej alkoholu

Častá konzumácia alkoholu výrazne a negatívne vplýva na naše zdravie. Môže poškodiť orgány, oslabiť imunitný systém a zvýšiť riziko vzniku niektorých druhov rakoviny.

Udržujte si ideálnu hmotnosť

Obezita zvyšuje riziko vzniku cukrovky, rakoviny a srdcových ochorení. Príliš chudí ľudia naopak trpia osteoporózou a zlou funkciou imunitného systému. Preto je ideálne udržiavať si zdravú telesnú hmotnosť a nepodľahnúť ani jednému z týchto extrémov.

Naučte sa ovládať svoj stres

Chronický stres vám na kráse a zdraví určite nepridá. Práve každodenný stres a napätie poškodzuje DNA v našich bunkách a chromozómy, ktoré v nemalom ovplyvňujú dĺžku nášho života. Samozrejme, že je nemožné úplne zničiť stres. Vykonávajte však denne také činnosti, ktoré vám pomôžu eliminovať ho na minimum.

Vzdelávajte sa

Neustále vzdelávanie sa predlžuje životnosť mozgových buniek a zároveň máte širší všeobecný rozhľad z informácií, ktoré prijímate. Ľudia, ktorí sú vzdelaní, sú samostatnejší, schopní všetko si zorganizovať či vybaviť a v neposlednom rade majú vyššie príjmy, čo sa odráža aj na následnej kvalite ich života.

Zdravo sa stravujte

Strava bohatá na spracované mäso, vrátane párkov v rožku, klobásy, či údenú slaninu bola spojená s vyšším rizikom srdcových ochorení, cukrovky a rakoviny hrubého čreva. Obmedzte preto príjem takéhoto druhu potravín, ako je to len možné. Ľudia, ktorí sa stravujú zdravo, sa bez väčších problémov dožívajú 70-tky a vyššieho veku, zatiaľ čo pri ľuďoch s nezdravým životným štýlom je to len ojedinelé. Jedzte preto veľa zeleniny, ovocia, rýb a celozrnných výrobkov, a vyhnite sa jednoduchým sacharidom ako sú cestoviny a cukor, ktoré sa nazývajú aj “urýchľovačmi veku”.

Nebuďte sami

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť aj na silu priateľstva. Viacero štúdií totiž zistilo, že ľudia, ktorí sú v manželskom zväzku alebo obklopení množstvom priateľov majú menšiu pravdepodobnosť, že zomrú na srdcové ochorenia a dožívajú sa o 22% dlhšie ako ľudia, ktorí sú neustále sami. Zároveň má kontakt s ľuďmi pre nás zmysluplný a pozitívny význam a intímne vzťahy blahodárne pôsobia na naše zdravie.

Prestaňte fajčiť

Fajčenie zvyšuje riziko nielen rakoviny pľúc, ale aj ochorenia srdca a rakoviny takmer každého iného orgánu. Fajčenie vám zároveň podporuje starnutie pokožky a dokáže odobrať až 15 rokov života a to je už dosť veľké číslo na prehodnotenie si svojho zlozvyku.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Počasie