• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Chceme stavať na tom, čo nás s Maďarskom spája a pozerať sa do budúcnosti, povedal Wlachovský na rokovaní so Szijjártóom

Chceme stavať na tom, čo nás s Maďarskom spája a pozerať sa do budúcnosti, povedal Wlachovský na rokovaní so Szijjártóom

Na rokovaní dominovali bezpečnostné témy.

3.7.2023 (SITA.sk) - Chceme stavať na tom, čo nás s Maďarskom spája a pozerať sa do budúcnosti. Uviedol to v pondelok minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský na rokovaní s ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom v Budapešti.

Ochrana vzdušného priestoru

Popri rozvoji bilaterálnych vzťahov, spolupráce v oblasti zahraničného obchodu, obrany a budovania dopravnej a energetickej infraštruktúry rokovaniu dominovali bezpečnostné témy v súvislosti s vojnou Ruska proti Ukrajine a júlovým samitom NATO vo Vilniuse.

Informuje o tom v tlačovej správe Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

„Na Ukrajine sa bojuje aj za nás. Ukrajinci bojujú nielen za svoju teritoriálnu integritu, ale i za spoločnú európsku bezpečnosť a jej hodnoty. Nemôžeme sa preto tváriť, že sa nás agresívna vojna proti nášmu susedovi netýka. Vývoj situácie na Ukrajine právom vzbudzuje obavy aj u nás,” skonštatoval šéf slovenskej diplomacie, ktorý ocenil, že k ochrane vzdušného priestoru Slovenska sa k českým a poľským vzdušným silám pridalo od 1. júla aj Maďarsko.

Témy rozhovorov

S predsedom zahraničného výboru maďarského parlamentu Zsoltom Némethom minister hovoril v maďarskom parlamente aj o ratifikácii vstupu Švédska do NATO.

„Verím, že Maďarsko naplní svoje záväzky a podporí členstvo Švédska v NATO ešte pred nadchádzajúcim samitom vo Vilniuse,” uviedol Wlachovský.

Aktuálne otázky národnostného života Slovákov v Maďarsku vrátane vzdelávania boli hlavnou témou rozhovoru s predsedníčkou Celoštátnej slovenskej samosprávy Alžbetou Hollerovou Račkovou a národnostným hovorcom v maďarskom parlamente Antonom Paulikom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie