• Dnes je: Štvrtok 13. augusta 2020 meniny má Ľubomír

Chameneí poslal tvrdý odkaz Izraelu. Krajinu označil za rakovinový nádor, ktorý zničí

Chameneí poslal tvrdý odkaz Izraelu. Krajinu označil za rakovinový nádor, ktorý zničí

Najvyšší vodca Iránu obnovil hrozby proti blízkovýchodnému nepriateľovi, Izraelu.

22.5.2020 (Webnoviny.sk) - Najvyšší vodca Iránu označil v piatok Izrael za "rakovinový nádor", ktorý bude "bezpochyby zničený". Ajatolláh Alí Chameneí sa tak vyjadril v každoročnom prejave na podporu Palestínčanov, v ktorom obnovil hrozby proti blízkovýchodnému nepriateľovi Iránu.

Izreal označil za rakovinu

Pripomenul si ním Deň Jeruzalema (al-Kuds), počas ktorého sa pravidelne konajú masové demonštrácie podporované vládou. Pre aktuálnu pandémiu koronavírusu však vláda požiadala ľudí, aby ostali doma.

Chameneí sa prihovoril národu v 30-minútovom prejave vysielanom štátnou televíziou. Izrael počas neho opakovane označil slovami "rakovina" a "nádor", pričom kritizoval Spojené štáty a Západ za to, že mu "poskytujú rôzne vojenské i nevojenské prostriedky, dokonca jadrové zbrane".

Irán podporuje militantov z Hizballáhu

“Sionistický režim je smrtiaci rakovinový nádor a ujma pre tento región," uviedol Chameneí. "Bude bezpochyby vykorenený a zničený,” vyhlásil.

Irán za vlády proamerického vládcu Mohammada Rezu Šáha Pahlavího udržoval vzťahy s Izraelom, všetko však zmenila islamská revolúcia v roku 1979.

Dnes sú Izrael a Irán stále úhlavní nepriatelia, pričom židovský štát útočí na iránske ciele v Sýrii, zatiaľ čo islamská republika tam podporuje protiizraelských militantov z Hizballáhu.

Viac k téme: Hizballáh, hrozba, militanti

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie