• Dnes je: Utorok 17. júla 2018 meniny má Bohuslav

Cez víkend sa počasie zmení, opäť bude snežiť

Cez víkend sa počasie zmení, opäť bude snežiť

Varovanie pred poľadovicou, snežením a to najmä na východe Slovenska

Víkendové počasie sa začne meniť už v piatok. Studený front bude prinášať zrážky, ale treba sa pripraviť na to, že bude pršať a snežiť len v horských polohách.

V nadmorskej výške okolo 1500 m n.m. by sa malo ochladiť z +3 na až -10° Celsia

Od piatku večera začne hranica sneženia klesať a postupne sa rozsneží aj v nižších polohách.

Víkend bude zasnežený najmä na východnom Slovensku. Nádielka tam bude výrazná. Počas víkendu by mohlo napadnúť aj okolo 20 až 30 cm nového snehu. Nad východným Slovenskom sa bude udržiavať výrazné zrážkové pole, ktoré tu bude prinášať sneženie. Snežiť by tu malo celú sobotu. V nedeľu už bude vačšina územia so slabým snežením.

Piatok

cez deň 0 /5°C cez noc -10 /-5°C

V noci väčšinou jasno, cez deň oblačno až zamračené, na viacerých miestach slabý dážď alebo dážď so snehom, od 300-400 metrov sneženie.

Sobota

cez deň -4 /1°C cez noc- 8 /-3°C

Na strednom a východnom Slovensku veľká oblačnosť až zamračené, na viacerých miestach sneženie. Východne od Popradu a Košíc výdatné zrážky! Na západe zmenšená oblačnosť a ojedinele hmlisto. V nížinách a na horách čerstvý až silný S-SZ vietor. Na východe Slovenska výdatné sneženie.

Nedeľa

cez deň -4 /1°C cez noc -12 /-7°C

V S polovici a na východe prevažne oblačno až zamračené, na väčšine územia so slabým snežením, na JZ, postupne aj v BB a TN kraji zmenšená oblačnosť. Ojedinele hmlisto. Na JZ a horách čerstvý SZ vietor.

Meteorologické výstrahy poľadovica Sobota

9.12.2017 od 00:00 do 08:00 Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina , Humenné, Michalovce, Trebišov, Sobrance, Vranov nad Topľou.

OJEDINELE sa očakáva tvorba poľadovice.

Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity

(doprava, pohyb osôb, infraštruktúra - rôzne typy vedenia..).

Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný,

ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Meteorologické výstrahy sneženie Sobota/Nedeľa

9.12.2017 06:00 do 10.12.2017 06:00 Svidnik, Stropkov, Medzilaborce, Humenné, Snina

Výskyt sneženia pri ktorom spadne okolo 20 cm 10 - 20 cm nového snehu.

Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieVýstrahy Horská záchranná služba hzs.sk

Vysoké Tatry

Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Neodporúčame pohyb nad chaty, ani neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 16:00 hod. sa už stmieva.


Nízke Tatry

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva. Odporúčame zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!


Západné Tatry

Pozor, po 16:00 hodine sa stmieva. Upozorňujeme návštevníkov, že v oravskej časti Západných Tatier je stále uzatvorená modrá turistická trasa od Adamcule k Roháčskemu vodopádu.


Malá Fatra

Na hrebeni Malej Fatry odporúčame len túry po zimnom tyčovom značení so zimným výstrojom a výzbrojou. Z dôvodu bezpečnosti je žlto značený TZCH popod Stoh uzatvorený, žlto značený TZCH traverz sedlo za Hromovým na chatu Chleb je uzatvorený. Na TZCH Vrátna - chata na Grúni (žltý) a Starý dvor - chata na Grúni (modrý), prebieha ťažba dreva!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrý).


Veľká Fatra

Odporúčame zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!!


Lučanská Malá Fatra

Odporúčame zimný turistický výstroj. Ferrata je otvorená, ale od 800 m n.m. je zasnežená a zľadovatená. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!


Slovenský raj

Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Ferrata HZS Kyseľ je od 1. novembra zatvorená. Na turistických chodníkoch, drevených rebríkoch a technických zariadeniach sa šmýka, dbajte na zvýšenú opatrnosť. V Slovenskom raji je od 10 cm snehu, v Čingove až do 30 cm snehu vo vyšších polohách. Stmievať sa začína už po 16:00 hod.


Stredné Beskydy

Od výšky 1300 m n.m. je 50 cm snehu, na niektorých miestach aj viac. Pohyb v hlbokom snehu je náročný, odporúčame použiť paličky a snežnice. Pozor, po 16-tej hodine sa stmieva.


Kremnica - Skalka

V Kremnických vrchoch je v polohách nad 600 m n. m. súvislá vrstva nového snehu 50 cm. Ferrata "Komín" na Skalke je otvorená, ale už v zimných podmienkach. Niektoré úseky istiacich lán a kovových stupov môžu byť zasnežené a zľadovatené. Odporúčame použiť zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Počasie