• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Cez víkend bude chladné počasie nočné teploty budú pod -15 stupňov

Cez víkend bude chladné počasie nočné teploty budú pod -15 stupňov

Denné maximálne teploty by sa mali pohybovať okolo bodu mrazy.

Počas tohoto víkendu bude na naše územie prúdiť veľmi studený vzduch od severu až severozápadu. Ten spôsobí, že teploty budú klesať do mínusových hodnôt.

Miestami by mohli nočné teploty klesnúť aj pod -15°C a denné maximálne teploty by sa mali pohybovať okolo bodu mrazy.

Slovenský hydrometeorlogický ústav (SHMÚ) vydal aj výstrahu pred nízkymi teplotami.

Príchod zimy vo veľkom štýle predpovedajú meteorologické modely už pár dní obdobie od 29.11. do 8.12. môže byť snehovo oveľa viac bohatšie ako predošlé dni.

Stredomorská cyklonálna oblasť prinesie na Slovensko veľa dní so snežením (medzi 29.11.-8.12.), predpovedné modely ukazujú až hranicu do -25°C.

Víkend by mal byť na našom území prevažne jasný až polooblačný, zrážok bude len málo.

Stabilné počasie sa však v nedeľu skončí. V pondelok bude nasledovať ďalšia vlna sneženia.

Sobota

Cez deň -3 /2°C

Cez noc -15 /-13°C

Dopoludnia v nížinách, miestami hmlisto, inak zrána jasno až polooblačno. Cez deň postupne od východu pribúdanie oblačnosti, na východe na väčšine územia občasné sneženie. Na horách silný vietor až víchrica.

Nedeľa

Cez deň -3 /2°C

Cez noc -15 /-10°C

Na juhozápade zmenšená oblačnosť alebo hmla čerstvý až silný vietor, na horách na silný vietor až víchrica. Na strednom a západe -5/-10°C, na východe 0/-5°C. Naďalej veľmi chladnoa zima!


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieVýstrahy ku dňu 02. 12. 2017 Horská záchranná služba hzs.sk


Vysoké Tatry

Žiadame návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Neodporúčame pohyb nad chaty, ani neodporúčame prechod cez vysokohorské sedlá. POZOR, po 16:00 hod. sa už stmieva.


Nízke Tatry

Na niektorých turistických chodníkoch po veternej kalamite prebieha ťažba dreva.


Západné Tatry

Pozor, po 16:00 hodine sa stmieva. Upozorňujeme návštevníkov, že v oravskej časti Západných Tatier je stále uzatvorená modrá turistická trasa od Adamcule k Roháčskemu vodopádu.


Malá Fatra

Na hrebeni Malej Fatry odporúčame len túry po zimnom tyčovom značení so zimným výstrojom a výzbrojou. Z dôvodu bezpečnosti je žlto značený TZCH popod Stoh uzatvorený, žlto značený TZCH traverz sedlo za Hromovým na chatu Chleb je uzatvorený. Na TZCH Vrátna - chata na Grúni (žltý) a Starý dvor - chata na Grúni (modrý), prebieha ťažba dreva!!! Odporúčame TZCH zo Štefanovej (modrý).


Kremnica - Skalka

V Kremnických vrchoch je v polohách nad 600 m n. m. súvislá vrstva nového snehu 50 cm. Ferrata "Komín" na Skalke je otvorená, ale už v zimných podmienkach. Niektoré úseky istiacich lán a kovových stupov môžu byť zasnežené a zľadovatené. Odporúčame použiť zimný turistický výstroj. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby zvýšili opatrnosť pri pohybe v horách!!!


Prichádza zimné počasie máte auto pripravené ?

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Počasie