ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií. Na základe tendra preberie spoločnosť Východoslovenská....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!, prehľad správy, viac ako 150 správ denne! Správy z oblasti politiky, šoubiznisu, športu, krimi, kultúry" /> ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií. Na základe tendra preberie spoločnosť Východoslovenská....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!">
  • Dnes je: Štvrtok 19. júla 2018 meniny má Dušana

ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií, tisícky domácností preberie Východoslovenská energetika

ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií, tisícky domácností preberie Východoslovenská energetika

Česká energetická skupina ČEZ sa chce prostredníctvom svojej firmy ČEZ ESCO zamerať už len na rozvoj decentrálnej energetiky na Slovensku.

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) - Spoločnosť ČEZ Slovensko končí s dodávkami energií. Na základe tendra preberie spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE), člen skupiny innogy, takmer 50 tisíc domácnosti, ktoré doteraz odoberali energie od spoločnosti ČEZ Slovensko.

Stanovisko protimonopolného úradu

„Aby bola transakcia úspešne ukončená, bolo potrebné získať všetky príslušné rozhodnutia, vrátane súhlasného stanoviska Protimonopolného úradu SR. Ten kladne rozhodol vo štvrtok 23. novembra,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk špecialistka komunikácie VSE Katarína Šulíková.


„Teším sa, že týmto krokom privítame v skupine innogy takmer 50 tisíc nových zákazníkov z radov domácností z celého Slovenska, ktorí odoberajú elektrinu a zemný plyn. Zákazníkom zabezpečíme plynulú dodávku energií a navyše im zmena prinesie množstvo výhod, hlavne možnosť využiť naše innogy energetické poradenstvo, vďaka ktorému môžu šetriť na energiách, zvýšiť svoju bezpečnosť a priniesť im viac pohodlia do domácnosti,“ dodal obchodný riaditeľ VSE Miroslav Kulla.

Rozvoj decentrálnej energetiky

Česká energetická skupina ČEZ sa chce prostredníctvom svojej firmy ČEZ ESCO zamerať už len na rozvoj decentrálnej energetiky na Slovensku. Chce prispieť k tomu, aby Slovensko dosiahlo európske ciele týkajúcich sa energetických úspor a ekologizácie.

„V energetike prichádza doba generačnej obmeny. Veľké elektrárne v budúcnosti doplní rad malých decentrálnych výrobných zdrojov, ktoré vyrastú v mieste samotnej spotreby. Stojí za tým nielen európska legislatíva, ale aj technologický pokrok a požiadavky samotných zákazníkov, ktorí chcú ekologické a úsporné riešenia prispôsobené priamo ich konkrétnym potrebám,“ uviedol predseda predstavenstva ČEZ Daniel Beneš.

Podľa člena predstavenstva ČEZ Pavla Cyraniho decentrálna energetika tú klasickú energetiku vo veľkom počte miest vhodne dopĺňa a niekde aj nahrádza, opiera sa o technologické inovácie a vytvára pracovná miesta s vysokou pridanou hodnotou.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie