• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Cestujte za programom plným jedinečných kultúrnych a umeleckých zážitkov do metropoly východu

Cestujte za programom plným jedinečných kultúrnych a umeleckých zážitkov do metropoly východu

Spojte jarné prechádzky mestom s bohatým kultúrnym programom, ktorý zabaví návštevníkov každého veku.

3.4.2024 (SITA.sk) - Umelecké výstavy, prehliadky, zážitkové spoznávanie vedy a techniky, workshopy či historické expozície lákajú k návšteve Košickej noci múzeí a galérií tisícky nadšencov vedy, kultúry a umenia. Okrem populárnych stálic tento rok navyše program obohatia aj viaceré nové zážitky.

Košická noc múzeí a galérií s bohatým sprievodným programom

Kultúrne a umelecké inštitúcie na celom Slovensku každoročne otvárajú verejnosti svoje "skryté" komnaty výnimočne aj počas neskorých večerných a nočných hodín, a pozývajú tak na jedinečný zážitok, ktorý počas roka nie je verejnosti bežne dostupný. Noc múzeí a galérií sa teší výnimočne vysokej obľube aj v Košiciach, kde tento rok počas v poradí už 20. ročníka budú návštevníci s témou Príbehy ožívajú odkrývať tajomstvá umeleckých diel či ľudového remesla, záhady vedy a techniky i ďalšie príbehy z histórie a moderných čias, ktoré by nemali uniknúť zvedavej pozornosti návštevníkov.

Súčasťou nabitého programu sedemnástich kultúrnych a umeleckých inštitúcií bude 18. mája okrem sprístupnených bežných expozícií aj pátracia hra pre rodiny s deťmi, nočná burza starožitností, vzácne archeologické exponáty, krvavé historky z temnice, burza katalógov, moderné gitarové koncerty, komentované prehliadky tradičného aj súčasného umenia, workshopy a mnoho ďalších.

Divadelné predstavenia na vodnej clone Spievajúcej fontány

Jarnú atmosféru historického centra v máji osvieži aj slávnostne znovuotvorenie ikonickej spievajúcej fontány v parku na Hlavnej ulici. Spievajúca fontána je spolu so zvonkohrou neodmysliteľnou zastávkou každého návštevníka v meste. Oddýchnite si v malebnom parku medzi bránami historickej budovy divadla a Dómu svätej Alžbety a nechajte sa unášať čarom fontány, ktoré dopĺňajú nové vodné trysky, živé osvetlenie či unikátne premietania predstavení Národného divadla Košice na vodnej clone. Očarujúcu atmosféru si príďte užiť najmä po zotmení, kedy sa návšteva tohto miesta premení na nezabudnuteľný vizuálny zážitok.

Virtuálna video prehliadka sakrálnych pamiatok

Košice sú držiteľom titulu UNESCO Creative City of Media Arts, čo sa odráža aj na ponuke a aktivitách tamojších kultúrnych a umeleckých inštitúcií. S odkazom na tento titul vznikla aj séria interaktívnych video prehliadok v multimediálnej miestnosti Visit Košice Infopointu na Hlavnej ulici, ktorá návštevníkom predstaví sakrálne pamiatky z inak len ťažko dostupných alebo vôbec nedostupných uhlov.

Obzrite si detaily vitrážových okien, pozrite sa na loď kostola z vtáčej perspektívy či zachyťte detaily vonkajšej fasády majestátnej gotickej katedrály a ďalších šiestich sakrálnych budov. Virtuálna prehliadka bude návštevníkom sprístupnená od mája, aj ako súčasť programu Košickej noci múzeí a galérií.

Sakrálna mapa či prehliadka Ikon košickej architektúry

Najväčšia mestská pamiatková rezervácia na Slovensku ponúka program aj nadšencom architektúry. Vďaka praktickým mapám v digitálnej podobe sa návštevníci môžu vydať na prehliadku 23 dychberúcich sakrálnych pamiatok aj 22 ikon modernej košickej architektúry. Prehľadne spracované návody na prehliadky mestom vo vlastnom tempe si návštevníci môžu vyzdvihnúť priamo vo Visit Košice Infopointe alebo na webe.

Umelecké jadro Košíc už stáročia budujú jeho obyvatelia, návštevníci, verní nadšenci i mnohé etablované inštitúcie. Niet preto divu, že mesto ponúka bohatý kultúrny program na každý deň aj výnimočnú noc. Ponorte sa s nami už 18. mája do tmy plnej zážitkov počas Košickej noci múzeí a galérií, ktorá odkryje mnoho zaujímavostí, príbehov a skrytých pokladov. Program podujatia a ďalšie praktické informácie nájdete na www.visitkosice.org.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie