• Dnes je: Pondelok 14. júna 2021 meniny má Vasil

Cestujte vlakom na oslavy SNP za výhodnú cenu

Cestujte vlakom na oslavy SNP za výhodnú cenu

Do Banskej Bystrice vám stačí jednosmerný lístok, späť vás ZSSK odvezie bezplatne.

26.8.2019 (Webnoviny.sk) -

Heslom "Začnite s vysťahovaním" vydal v utorok 29. augusta 1944 večer pplk. Golian signál na ozbrojený odpor proti nemeckej okupácii. K vojakom sa pridali aj dobrovoľníci z radov civilného obyvateľstva a približne 80-tisíc ľudí dokázalo spoločne vzdorovať tlaku okupačných vojsk dva mesiace. Hoci ho poznačili mnohé chyby a zlyhania, Slováci sa týmto činom postavili proti nacistickej vojnovej mašinérii a zabezpečili si rešpekt víťazných mocností.

Tento rok uplynie 75 rokov od Slovenského národného povstania a banskobystrické Múzeum SNP naplánovalo na štvrtok 29. 8. 2019 celoštátne oslavy pri príležitosti výročia tejto významnej udalosti, hoci už v stredu 28. 8. 2019 budú prebiehať sprievodné podujatia. V rámci programu bude možné vidieť modely vojenskej techniky, dobový vojenský tábor, jazdu eskadróny, premietanie filmu Povstanie, vystúpenie SĽUK-u aj Lúčnice či koncerty M. Žbirku, M. Dvorského i zoskupenia Bratislava Hot Serenaders. V replikách dobových uniforiem jednotiek bojujúcich v povstaní budú na vojenskej prehliadke prítomní aj príslušníci Ozbrojených síl SR. Do Banskej Bystrice zavítajú priami účastníci protifašistického odboja i najvyšší predstavitelia štátu.

"Slovenské národné povstanie patrí k dôležitým historickým míľnikom našich novodobých dejín, preto je pre nás ako národného dopravcu samozrejmosťou, že ľuďom ponúkame možnosť, aby sa na spomienkovej slávnosti zúčastnili," vyjadril sa Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

So Železničnou spoločnosťou Slovensko platíte len za cestu do Banskej Bystrice, naspäť cestujete vlakom bezplatne. Stačí, ak si na 28. 8. alebo 29. 8. 2019 kúpite v pokladnici celý jednosmerný lístok do staníc Banská Bystrica alebo Banská Bystrica mesto a pokladníkovi oznámite, že máte záujem využiť ponuku VLAKOM NA SNP. (Predpredaj je spustený od 14. 8. 2019 a akcia sa vzťahuje aj na zľavnené cestovné.) V pokladnici Múzea SNP, prípadne na železničnej stanici Banská Bystrica mesto si následne nechajte cestovný doklad opečiatkovať organizátorom a takto označený lístok môžete do 30. 8. 2019 (do 24:00) použiť na spiatočnú cestu. Ponuka platí do 2. triedy vo všetkých vlakoch ZSSK okrem vlakov InterCity. Lístky na vlaky EuroCity, SuperCity je možné využiť s príplatkom 1 €, doplatok do 1. triedy sa uhrádza v plnej výške. Samozrejmosťou je možnosť dokúpiť si miestenku, lôžko či ležadlo.

Inzercia


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie