• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Cesta k efektívnosti: Automobilové opravovne MV SR vstupujú do éry digitálnej transformácie dokumentácie

Cesta k efektívnosti: Automobilové opravovne MV SR vstupujú do éry digitálnej transformácie dokumentácie

Do portfólia akciovej spoločnosti Automobilových opravovní Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (AOMV SR) patrí aj služba digitalizácie, v rámci ktorej poskytuje komplexné služby pre štátnu a verejnú správu.

29.11.2023 (SITA.sk) - Svojim klientom ponúka riešenia na mieru, vrátane vývoja príslušných softvérov.

Oddelenie digitalizácie AOMV SR pomáha štátnym inštitúciám a organizáciám efektívne znižovať náklady spojené s fyzickým archivovaním dokumentov a zabezpečuje bezpečné uchovávanie dát v elektronickej forme. "Dokumenty sú uložené na serveroch, čím sa okamžite stávajú prístupnými pre všetkých oprávnených používateľov. Práca s digitálnymi údajmi sa výrazne zjednodušuje, čo minimalizuje čas strávený hľadaním konkrétnych informácii," vysvetľuje Martin Vavrinec z oddelenia digitalizácie, AOMV SR.

Digitalizácia údajov a dokumentov má významný prínos pre pracoviská zdravotnej starostlivosti, advokátske kancelárie, štátne archívy, úrady či iné organizácie. Online prístup k dôležitým záznamom výrazne uľahčuje uchovávanie zmlúv a dôležitých informácií o zamestnancoch a klientoch spoločnosti.

V rámci procesu digitalizácie využíva AOMV SR moderné a profesionálne rýchlostné skenery pre neviazané dokumenty, pričom využíva technológiu čiarových kódov na vytvorenie adresárovej štruktúry podľa individuálnych požiadaviek klienta. Pre digitalizáciu viazaných dokumentov sa využívajú ploché skenery, ako napríklad pri notárskych zápisniciach, a pre skenovanie kníh a archívnych materiálov sa používajú knižné skenery. Všetky tieto skenery sú vybavené technológiami, ktoré chránia integritu dokumentov a minimalizujú riziko ich poškodenia.

Vývoj aplikácií

V rámci AOMV SR boli vyvinuté softvérové programy s cieľom optimalizovať postprodukciu naskenovaných dokumentov. Každý z týchto programov bol vytvorený na špecifický účel, či už ide o zápis a editáciu metadát, konverziu grafických a iných formátov, softvér pre optické rozpoznávanie znakov (OCR) alebo iné nástroje na spracovanie naskenovaných dokumentov. "Pri práci s citlivými informáciami využívame vlastný softvér, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre tento účel. Tento nástroj nám automatizuje anonymizáciu údajov, pričom vyhľadáva reťazce ktoré majú byť "začiernené" podľa presne definovaných kľúčov. Samozrejme, operátor vždy disponuje aj možnosťou manuálnej korekcie," objasňuje Lukáš Huňara, predseda predstavenstva AOMV SR.

Na postprodukciu dokumentov využíva oddelenie profesionálne softvérové riešenia, ako i ďalšie vlastné softvéry vyvíjané a prispôsobované vývojármi podľa konkrétnych požiadaviek klientov. Martin Vavrinec vysvetľuje: "Postup a metodika sa vždy odvíjajú od konkrétneho projektu a klienta. Na zvýšenie efektivity využívame vlastné softvéry a skripty. Zároveň sa opierame o technológiu čiarových kódov a softvér ScanGate, ktoré výrazne urýchľujú a zjednodušujú proces spracovania. Treba zdôrazniť, že každý projekt je unikátny, a preto je k efektívnemu fungovaniu kľúčové správne nastavenie všetkých procesov, k čomu nám slúži tzv. pilotný projekt. Tento postup zahŕňa naskenovanie a spracovanie malej vzorky dokumentov z plánovaného projektu podľa dohodnutých požiadaviek, ktoré nám slúži ako referenčný bod pre "ostrý" projekt. Konkrétne metodiky a postupy tvoria súčasť know-how našej spoločnosti."

Digitalizácia dokumentov na kľúč

V rámci AOMV SR boli zdigitalizované dokumenty pre rôzne ústredné orgány štátnej a verenej správy, napríklad pre Slovenský národný archív Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, štátne archívy na Slovensku, Sekciu verejnej správy Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a viaceré Okresné úrady v sídle kraja. "Náš tím neustále sleduje aktuálne trendy v obore, vďaka čomu dokážeme flexibilne reagovať na požiadavky klientov a ponúknuť vždy najlepšie riešenia. Digitalizáciu dokumentov prispôsobujeme konkrétnym potrebám klienta bez ohľadu na veľkosť organizácie či rozsah projektu." dodáva Lukáš Huňara.

Budúcnosť patrí digitalizácii

Digitalizácia hrá významnú úlohu vo vývoji spoločnosti, v poskytovaní moderných, efektívnych riešení pre rôzne odvetvia. V dnešnom dynamickom podnikateľskom prostredí je softvér neoddeliteľnou súčasťou rastu a konkurencieschopnosti každej modernej spoločnosti. Vďaka inovatívnym prístupom v oblasti digitalizácie prispievajú Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR k zlepšeniu efektívnosti a kvality služieb v štátnom sektore, čím posúva digitálnu éru na novú úroveň.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie