• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Cesta do Slovinska vás môže vyjsť draho, ak pri kúpe diaľničnej známky naletíte podvodníkom

Cesta do Slovinska vás môže vyjsť draho, ak pri kúpe diaľničnej známky naletíte podvodníkom

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ľubľane upozorňuje slovenských občanov na viacero podvodných stránok, na ktorých je možné zakúpiť elektronickú diaľničnú známku. Upozorňuje, že tieto stránky sú však neoficiálne.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Poskytovatelia takýchto služieb si účtujú vysoké provízie za sprostredkovanie služby a zákazník podľa Diaľničnej spoločnosti Slovinskej republiky nemá záruku, že e-známka bola skutočne vytvorená,“ uvádza rezort.

Vodiči cestujúci do Slovinska by preto mali podľa ministerstva venovať viac pozornosti pri nákupe diaľničnej známky.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie