• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Český prezident Zeman musel byť opäť hospitalizovaný, lekár o diagnóze hovoriť nemôže

Český prezident Zeman musel byť opäť hospitalizovaný, lekár o diagnóze hovoriť nemôže

Pacient je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti ÚVN, uviedol v nedeľu riaditeľ nemocnice a prezidentov ošetrujúci lekár Miroslav Zavoral.

Český prezident Miloš Zeman je opäť v nemocnici. Médiám to bez ďalších podrobností potvrdila hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe, informuje spravodajský portál TN.cz.

Zeman sa predtým v nedeľu na zámku v Lánoch stretol s premiérom Andrejom Babišom, aby s ním prebral výsledky volieb.

Prezidenta v pondelok na zámku v Lánoch navštívil riaditeľ ÚVN Miroslav Zavoral. Podľa vyjadrenia nemocnice išlo o vopred dohodnutú pravidelnú návštevu súvisiacu s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Minulý mesiac Zeman v rámci rekondičného pobytu strávil v ÚVN zhruba desať dní.

Je na JIS-ke

Dôvodom hospitalizácie českého prezidenta Miloša Zemana sú zdravotné komplikácie sprevádzajúce ochorenie, pre ktoré sa liečil v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN).

Pacient je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti ÚVN, uviedol v nedeľu riaditeľ nemocnice a prezidentov ošetrujúci lekár Miroslav Zavoral. Na tlačovej konferencii, ktorú naživo odvysielal portál TN.cz, spresnil, že diagnózu hlavy štátu presne poznajú, vďaka čomu dokážu správne zacieliť liečbu. Samotnú diagnózu podľa svojich slov nesmie zverejniť, keďže mu na to prezident nedal súhlas.

Nemá jeho súhlas

„Nakoľko nemám súhlas pána prezidenta oznámiť vám jeho diagnózu…, tak to nemôžem urobiť, pretože by som porušil zákon o lekárskom tajomstve,“ uviedol na tlačovej konferencii Zavoral s tým, že viac informácii v tejto chvíli nie je možné poskytnúť

Minulý mesiac Zeman v rámci rekondičného pobytu strávil v ÚVN zhruba desať dní.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie