• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Český premiér Fiala varuje pred ruskou imperialistickou zahraničnou politikou, dôsledky jej agresie sú mnohoraké

Český premiér Fiala varuje pred ruskou imperialistickou zahraničnou politikou, dôsledky jej agresie sú mnohoraké

Predseda českej vlády zároveň konštatoval, že ruská vojna proti Ukrajine môže viesť k „patovej situácii“ a „zamrznutému konfliktu“.

28.8.2023 (SITA.sk) - Český premiér Petr Fiala v pondelok varoval pred veľkou hrozbou, ktorú predstavuje ruská imperialistická zahraničná politika.

Nevozita v Česku

„Dôsledky ruskej agresie sú mnohoraké a do istej miery ovplyvňujú aj nervozitu, ktorú pociťujeme v našej krajine,“ povedal premiér na výročnom stretnutí s českými veľvyslancami v Prahe. Informuje o tom portál Politico s odvolaním sa na miestnu českú tlač.

„Šance na rýchle vyriešenie konfliktu sa ukázali ako malé a sú čoraz menšie a menšie,“ dodal s poukázaním na pokračujúce útoky Kremľa proti Ukrajine.

Zamrznutý konflikt

Veľkú hrozbu pre Českú republiku nepredstavuje len Rusko, ale opatrnosť je potrebná aj v prípade Číny, ktorá pozoruje vojnu Kremľa proti Ukrajine, aby ju využila pre svoje záujmy, povedal Fiala veľvyslancom.

Predseda českej vlády zároveň konštatoval, že ruská vojna proti Ukrajine môže viesť k „patovej situácii“ a „zamrznutému konfliktu“. Podľa jeho slov je nevyhnutná politická spolupráca so strategickými spojencami, ako sú NATO a , a rovnako aj pokračujúca vojenská a civilná pomoc Kyjevu a tiež plány na povojnovú obnovu Ukrajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie