• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Český hokej sa otvára svetu a reprezentačného trénera hľadá v zahraničí, má ním byť Fín Kari Jalonen

Český hokej sa otvára svetu a reprezentačného trénera hľadá v zahraničí, má ním byť Fín Kari Jalonen

Jalonen vyhral sedemkrát fínsku ligu, dvakrát švajčiarsku, má striebro z majstrovstiev sveta s fínskym A-mužstvom aj s dvadsiatkou.

2.3.2022 (Webnoviny.sk) - Český národný hokejový tím po neúspechu na zimných olympijských hrách v Pekingu volá po zmene. Zverenci Filipa Pešána prehrali osemfinálový zápas s reprezentáciou Švajčiarska 2:4 a prvýkrát na vrcholnom podujatí chýbali medzi najlepšou osmičkou.

Pešán na pozícii trénera skončil, jednohlasne sa tak zhodlo všetkých desať členov výkonného výboru. Po vzore Slovenska chcú Česi angažovať zahraničného trénera - Fína Kariho Jalonena.

Asistentmi by mali byť Hořava a Gross

Viceprezident zväzu Libor Zábranský angažmán cudzinca vo vedení národného mužstva kvituje. “Myslím, že je to teraz dokonca nutné. Bohužiaľ, nemáme nikoho na úrovni pána Hlinku, Bukača alebo Vůjtka v mladšom veku. Nemáme ani čas, aby sa niekto na majstrovstvách sveta učil za pochodu,“ uviedol v rozhovore pre iDnes.cz.

Jalonenovými asistentmi by sa mali stať Miloslav Hořava a Pavol Gross. “Keby sa tieto persóny spojili, bola by to silná trojka,“ reagoval na nové zloženie českej lavičky.

Inšpiráciu pri angažovaní zahraničného trénera nachádza Zábranský na Slovensku, kde doznievajú oslavy olympijského bronzu z Pekingu. Kanaďan Craig Ramsay zlepšil hru slovenského hokeja a priviedol do krajiny prvý cenný kov spod piatich kruhov.

“Prečo sa neotvoriť svetu? Veľmi by nám pomohlo, keby vedľa odborníka zo zahraničia rástli naši asistenti, ktorí nastúpia po ňom,“ pokračoval majiteľ Kométy Brno, ktorý často lieta za inšpiráciou do vyspelejších hokejových krajín.

Jalonen v Česku nie je nováčikom

Šesťdesiatdvaročný Fín nie je v Česku nováčikom. Svoje hokejové umenie v nedávnej minulosti predviedol s klubom HC Lev Praha, s ktorým to dotiahol v sezóne 2013/2014 až do finále KHL.

Senzácia sa nekonala, v poslednom siedmom zápase "pražské levy" podľahli Metallurgu Magnitogorsk 4:7. “Je to skúsený stratég, ktorý s pražským Levom postúpil do finále KHL. Pozná české prostredie. O prácu u nás má enormný záujem,“ tvrdí Zábranský.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie