• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Českú vládu čaká mimoriadne rokovanie, nezaočkovaní sú problémom a hrozí sprísnenie opatrení

Českú vládu čaká mimoriadne rokovanie, nezaočkovaní sú problémom a hrozí sprísnenie opatrení

V ostatnom období v Česku stúpa počet prípadov ochorenia COVID-19.

19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš zvolal na stredajšie popoludnie mimoriadne rokovanie vlády. Ako uviedol web TV Nova, kabinet sa bude zaoberať aktuálnou epidemickou situáciou a údajne môže nastať i sprísnenie protiepidemických opatrení.

Ministerstvo vyzýva na očkovanie

V pondelok zaznamenali 2521 nových prípadov, čo bolo najviac od apríla. V nemocniciach leží 544 pacientov s koronavírusom. Toľko hospitalizovaných nebolo od mája.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa ministerstva zdravotníctva spôsobujú rapídny nárast infekcií predovšetkým nezaočkovaní obyvatelia, ktorí tvoria až 71 percent nových prípadov. „Stále nám robia problémy ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní. Chcel by som poprosiť všetkých, ktorí to z akéhokoľvek dôvodu odkladali, aby sa čo najskôr prihlásili na očkovanie. Táto situácia v tejto chvíli nevyzerá úplne dobre,“ povedal hovorca rezortu zdravotníctva.

Počty nakazených dramaticky rastú

Na COVID-19 počas ostatného týždňa v Česku zomrelo 54 ľudí, čo je viac než za celý minulý mesiac. Počty nakazených dramaticky rastú i v ďalších krajinách. V Bulharsku, kde obe dávky vakcíny dostalo iba 24 percent populácie, v priebehu uplynulého dňa pribudlo takmer 5-tisíc nakazených

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie