• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Česko začína očkovať treťou dávkou vakcíny, dostanú ju len niektoré skupiny obyvateľstva

Česko začína očkovať treťou dávkou vakcíny, dostanú ju len niektoré skupiny obyvateľstva

V ČR, ktorá má 10,7 milióna obyvateľov, doteraz úplne zaočkovali 5,9 milióna ľudí.

Česká republika rozširuje svoj program vakcinácie proti koronavírusu. Vzhľadom na rastúci počet infekcií ponúka tretiu dávku očkovacej látky.

České ministerstvo zdravotníctva odporúča posilňujúcu dávku vakcíny všetkým ľuďom vo veku nad 60 rokov, zdravotníkom a zraniteľným skupinám obyvateľstva.

Tisícom odoslali SMS

Zdravotnícke úrady krajiny v pondelok odoslali osemtisíc ľuďom textovú správu s oznámením, že sú oprávnení na podanie tretej dávky očkovacej látky.

Posilňujúcu vakcínu Česká republika ponúka obyvateľom, u ktorých od podania druhej dávky uplynulo najmenej osem mesiacov. Ľudia, ktorí majú oslabený imunitný systém, a obyvatelia s vážnymi ochoreniami však môžu posilňujúcu dávku očkovacej látky dostať už štyri týždne od druhej dávky.

Zaočkovali takmer 6 miliónov ľudí

Očkovacie látky Pfizer a Moderna budú v Česku podávať vo vakcinačných centrách nemocníc a v ambulanciách obvodných lekárov, pretože väčšinu masových vakcinačných centier uzavreli pre pokles záujmu o očkovanie.


V ČR, ktorá má 10,7 milióna obyvateľov, doteraz úplne zaočkovali 5,9 milióna ľudí. V krajine očkujú všetkých ľudí vo veku nad 12 rokov. Denný počet nových nákaz koronavírusom v Česku minulý týždeň tri dni v rade prekročil hranicu 500 prípadov. Ide o najvyšší počet infekcií v krajine od mája.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie