• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Česko v boji proti koronavírusu zavádza novinky, pre študentov bude platiť pracovná povinnosť

Česko v boji proti koronavírusu zavádza novinky, pre študentov bude platiť pracovná povinnosť

Vláda sa na mimoriadnom rokovaní zaoberala aj možnosťou nariadenia práce z domu.

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Česká vláda v piatok schválila viacero noviniek v boji proti šíreniu koronavírusu. Patrí medzi ne aj aktivovanie zahraničnej pomoci či pracovná povinnosť študentov v nemocniciach. Informoval o tom web TV Nova.

Česko v súvislosti s kritickou situáciou v nemocniciach a nedostatkom lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti aktivovalo zahraničnú pomoc, pričom so žiadosťou o umiestnenie pacientov s ochorením COVID-19 oslovilo Nemecko, Švajčiarsko a Poľsko.

Od pondelka 8. marca bude platiť pracovná povinnosť študentov v zdravotníckych zariadeniach. Tá sa bude týkať posledných dvoch ročníkov stredných škôl, medikov a niektorých študentov nelekárskych odborov.

Ďalšie novinky sa dotkli testovania, ktoré bude povinné pre štátnych zamestnancov. Akýkoľvek pracovníci, ktorí sú minimálne 14 dní po druhej dávke vakcíny proti koronavírusu, sa nemusia chodiť testovať každých päť dní.

Vláda sa na piatkovom mimoriadnom rokovaní zaoberala aj možnosťou nariadenia práce z domu. Pôvodne chcela prerokovať povinný home office, no premiér Andrej Babiš napokon na tlačovej konferencii poznamenal, že dúfa, že ho zamestnávatelia zavedú sami od seba.

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


Slovensko neobjednalo samotesty, ale ďalšie antigénové testy, tvrdí exšéf Inštitútu zdravotnej politiky

Matovič: Výrobca vakcíny Sputnik V je ochotný zrušiť zmluvu bez sankcií

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie