• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Česko uvoľnilo niektoré opatrenia, deti sa vrátili do škôlok a prvý stupeň rotačne i do škôl

Česko uvoľnilo niektoré opatrenia, deti sa vrátili do škôlok a prvý stupeň rotačne i do škôl

S ďalším uvoľňovaním sa však vláda už tak ponáhľať nebude.

12.4.2021 (Webnoviny.sk) - Česká vláda vďaka zlepšujúcej sa epidemickej situácii uvoľnila niektoré opatrenia. Deti sa vrátili do materských škôl, špeciálnych základných škôl a rotačnou formou sa obnovilo vyučovanie na prvom stupni základných škôl. Deti sa však musia dvakrát týždenne testovať. Otvorili sa aj niektoré obchody, napríklad s detským tovarom a papiernictvá. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

S ďalším uvoľňovaním sa vraj česká vláda ponáhľať nebude. Naďalej v ČR platí povinnosť ochrany dýchacích ciest. Vo vnútorných priestoroch, v hromadnej doprave alebo na frekventovaných miestach musia ľudia nosiť respirátory. Reštaurácie zostávajú zatvorené a predávať môžu len cez výdajné okienka.

V nedeľu testy v Česku odhalili 976 nových prípadov nákazy koronavírusom. V porovnaní s predošlou nedeľou klesol počet nových nakazených približne na polovicu. Štvrtého apríla totiž laboratóriá zistili 1 923 nových infekcií. Nedeľný prírastok nákaz bol najnižší za viac ako pol roka. Boj s infekciou však v ČR prehralo už takmer 28-tisíc ľudí. S ochorením COVID-19 totiž v krajine doteraz zomrelo 27 918 ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie