• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Česko neotvorí ďalšie obchody, na niektorých miestach nebudú stačiť doma ušité rúška

Česko neotvorí ďalšie obchody, na niektorých miestach nebudú stačiť doma ušité rúška

Českí ministri tiež sprísnili pravidlá pre pohyb na miestach s vysokou koncentráciou ľudí.

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Česká vláda nepodporila otvorenie ďalších obchodov v krajine, ministri však sprísnili pravidlá pre pohyb na miestach s vysokou koncentráciou ľudí. Kabinet premiéra Andreja Babiša o tom rozhodol v piatok ráno počas videokonferencie. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Treba sa viac chrániť

Minister priemyslu a obchodu Karel Havlíček po rokovaní vlády oznámil, že zatvorené maloobchody zatiaľ neotvoria, pretože pandemická situácia vzhľadom na šírenie britskej mutácie koronavírusu nie je dobrá. Podpredseda vlády ich pritom chcel otvoriť už od pondelka 22. februára. Otázku otvorenia obchodov chce zase prediskutovať na budúci týždeň.

Viac o téme: Koronavírus

Minister zdravotníctva Jan Blatný upozornil, že je teraz potrebné sa pre nové mutácie viac chrániť. „Nosenie respirátorov FFP2, nanorúšok alebo dvoch na sebe nasadených chirurgických rúšok bude povinné na miestach, kde je vysoká kumulácia ľudí, ako je MHD, obchody a podobne,“ povedal minister s tým, že konkrétne miesta spresnia v pondelok. Zároveň varoval, že už nebudú stačiť doma ušité rúška.

Počet nakazených pribúda

České laboratóriá vo štvrtok odhalili 11 553 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 2 547 viac ako pred týždňom. Reprodukčné číslo naďalej rastie a stúplo na hodnotu 1,15. Počet aktívnych prípadov je znova vyšší ako 100-tisíc, a to konkrétne 112 305. V nemocniciach je 6 343 pacientov s ochorením COVID-19, z toho je 1 258 vo vážnom stave.


Od začiatku pandémie v Českej republike potvrdili viac ako milión prípadov nákazy. K piatkovému ránu úrady evidujú 18 913 súvisiacich úmrtí.

Ambulantní lekári vyzývajú Krajčího ministerstvo, aby okamžite zabezpečilo lieky na COVID-19

Izrael je dôkazom, že očkovanie proti COVID-19 funguje. Český odborník ale varuje pred nedostatkom vakcín

Zriedkavé a záhadné následky ochorenia COVID-19. Najprv sa vyvinuli u detí, teraz postihujú už aj dospelých


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie