• Dnes je: Piatok 21. júna 2024 meniny má Alojz

Českí odborári protestovali v Prahe proti zvýšeniu veku odchodu do dôchodku, pridal sa k nim aj Babiš

Českí odborári protestovali v Prahe proti zvýšeniu veku odchodu do dôchodku, pridal sa k nim aj Babiš

Na demonštrácii sa zúčastnili aj ďalší lídri opozičných parlamentných aj mimoparlamentných strán.

29.3.2023 (SITA.sk) - Českí odborári v stredu spoločne s opozičnými stranami protestovali proti vládnemu návrhu zvýšiť vek na odchod do dôchodku o štyri roky, a to na 68 rokov.

Pred budovou úradu vlády v Prahe sa zhromaždilo približne 2-tisíc demonštrantov, aby vyjadrili nespokojnosť s týmto plánom. "Budeme sa brániť," vyhlásil šéf odborového zväzu KOVO Roman Ďurčo pred nahnevaným davom.

Český minister práce a sociálnych vecí Marian Jurečka v poslednom období pribrzdil originálny návrh penzijnej reformy, ale jeho ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že zvýšenie veku pre odchod do dôchodku zostáva na rokovacom stole.

Vláda ešte len musí dokončiť plán dôchodkovej reformy, ktorá je podľa nej nutná, aby sa český penzijný systém stal životaschopným.


Na demonštrácii sa zúčastnili aj lídri opozičných parlamentných aj mimoparlamentných strán, vrátane šéfa hnutia ANO expremiéra Andreja Babiša. Babiš vyzval odborové zväzy, aby zorganizovali väčšie protesty a sľúbil svoju podporu.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 21. jún 2024

horoskopy na dnes piatok 21 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 21. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vytvoríte podmienky na harmonickú atmosféru pri vašom rodinnom krbe. Nepríjemné veci odložíte na neskôr. Partner vám za to bude vďačný.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neradi sa vzdávate svojich zvykov. Niekedy je to však na škodu veci. Nebojte sa začať niečo nové, môže vám to priniesť veľa zaujímavého a prospešného do budúcnosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.
Všetky Horoskopy pre Piatok 21. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie