• Dnes je: Streda 19. januára 2022 meniny má Drahomíra

České nemocnice sú preťažené, zdravotníckemu personálu už pomáhajú aj vojaci

České nemocnice sú preťažené, zdravotníckemu personálu už pomáhajú aj vojaci

„Budeme asistovať s odberom stravy, pomáhať s polohovaním pacientov aj s upratovaním,“ načrtol jeden z príslušníkov českej armády.

Vyčerpanému zdravotníckemu personálu v českých nemocniciach, v ktorých je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných už viac ako 3 800 pacientov, od pondelka pomáhajú aj vojaci. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Jedným z miest, kde od pondelka rána pomáha armáda, je nemocnica v meste Vsetín. Na covidové oddelenie tam nastúpilo päť vojakov. Pacientov v nemocnici totiž rýchlo pribúda a v polovici minulého týždňa nemocnica otvorila ďalšiu covidovú jednotku.

Aj v pondelok pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici pridávali lôžka. „Obmedzili sa všetky operácie, ktoré nie sú akútne,“ informovala riaditeľka vsetínskej nemocnice Věra Prousková. Pätica vojakov bude v nemocnici pomáhať s covidovými pacientmi. „Budú robiť najmä také základné ošetrovateľské veci, ako je dezinfekcia lôžok a podobne,“ spresnila vrchná sestra Bohdana Bambuchová.

O pomoc armádu požiadali aj niektoré iné nemocnice v Zlínskom a Olomouckom kraji. Šesť vojakov prišlo v pondelok ráno napríklad aj do domova pre seniorov v obci Komárov pri Šternberku. „Budeme asistovať s odberom stravy, pomáhať s polohovaním pacientov aj s upratovaním,“ načrtol jeden z príslušníkov českej armády Pavel Hájek. V tomto domove na COVID-19 ochorelo 30 klientov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie