• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Česká vláda prerokuje sprísnenie ďalších opatrení, zvažujú aj zákaz cestovania medzi krajmi

Česká vláda prerokuje sprísnenie ďalších opatrení, zvažujú aj zákaz cestovania medzi krajmi

Za návrhom tentoraz stojí minister zdravotníctva Jan Blatný.

5.2.2021 (Webnoviny.sk) - Česká vláda v pondelok prerokuje sprísnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu a uvažovať pravdepodobne bude aj o zákaze cestovania medzi jednotlivými krajmi. Povedal to v Českej televízii minister zdravotníctva Jan Blatný (za ANO).

Babišova vláda návrh už raz odmietla

„Je možné pristúpiť k ďalším sprísňujúcim opatreniam. Jedným z nich je ďalšie obmedzenie mobility ľudí, napríklad medzi krajmi," vyhlásil šéf českého rezortu zdravotníctva. Informuje o tom portál TN.cz.

Viac o téme: Koronavírus

O podobnom zákaze sa v Česku v minulosti uvažovalo. Epidemiológ a poradca premiéra Roman Prymula hovoril o obmedzení pohybu do určitej vzdialenosti od miesta bydliska. Vláda Andreja Babiša (ANO) to vtedy odmietla. V piatok ráno predseda českej vlády možné sprísnenie opatrení nechcel komentovať.

Hamáček chce motivovať ľudí

Nesúhlas s nápadom ministra zdravotníctva už vyjadrili niektorí českí politici, a to nielen z opozície. „Prípadné obmedzenie pohybu medzi krajmi nemá nijakú logiku. Ďalšie sprísňovanie bez jasného dôvodu a bez opory v dátach len zvyšuje frustráciu," povedal predseda opozičnej ODS Petr Fiala.

Nápad sa príliš nepozdáva ani ministrovi vnútra a podpredsedovi vlády Janovi Hamáčkovi (ČSSD). „Predtým, ako sprísnime, najprv poďme ľudí motivovať, nech dodržiavajú terajšie opatrenia, ministerstvo vnútra má pripravené varianty," vyhlásil Hamáček.

Viac k téme: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie