• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Češka, ktorá bola v Hurgade terčom útoku, zomrela

Češka, ktorá bola v Hurgade terčom útoku, zomrela

Tridsaťšesťročná Češka utrpela zranenia 14.

PRAHA 27. júla (WebNoviny.sk) - Češka, ktorú pobodal Egypťan v polovici júla v letovisku Hurghada, zomrela. Informuje o tom český spravodajský portál iDNES.cz. Ako prvý o jej úmrtí prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informoval český minister zdravotníctva Miloslav Ludvík.

Do Káhiry vycestuje súdny lekár

„Z Egypta prišla v noci smutná správa. Naša pacientka skonala. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym," napísal. Sústrasť vyjadril aj minister zahraničných vecí Lubomír Zaorálek.

České ministerstvo zahraničia uviedlo v tlačovej správe, že rodinu už o úmrtí ženy informovali a tá si neželá zverejňovať žiadne ďalšie podrobnosti.


Do Káhiry vo štvrtok vycestuje súdny lekár, ktorý by mal rozhodnúť, či pitvu vykonajú priamo v Egypte. Českí diplomati následne zabezpečia všetky potrebné kroky na prevoz tela.

Egypťan útočil nožom

Tridsaťšesťročná Češka utrpela zranenia 14. júla pri útoku v Hurghade, kde mladý Egypťan zaútočil nožom na turistov na pláži. Dve nemecké turistky zabil a ďalšie zranil, medzi nimi ženu z Česka, ktorú zasiahol do nohy a do chrbta.

Ešte v pondelok sa podľa iDNES.cz špekulovalo o jej prevoze do Českej republiky, no jej stav sa prudko zhoršil. V stredu už lekári informovali, že je v stave klinickej smrti.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie