• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Česi už majú zdražovanie energií za sebou, nás to ešte len podľa analytikov čaká

Česi už majú zdražovanie energií za sebou, nás to ešte len podľa analytikov čaká

Dobrou správou je podľa analytikov to, že energie na burzách budú v roku 2024 budú lacnejšie ako v tomto roku a v roku 2025 lacnejšie ako v roku 2024.

V porovnávaní cien energií s Českou republikou by mali slovenskí politici pribrzdiť. Myslia si to analytici z Dáta bez pátosu. Slovenskí politici vo víre predvolebného boja varujú pred českým scenárom pri cenách energií, lebo Česi vraj podľa nich platia za energie pomaly najviac v Európe.

Slováci platia viac

Niektorí politici dokonca tvrdia, že za elektrinu platia Slováci štvornásobne viac ako Česi. „Dáta hovoria o inom. Za elektrinu platíme asi dvojnásobok a za plyn asi 2,4-násobok,“ uviedli analytici na sociálnej sieti.

Väčším problémom ako rozdiel v cenách energií je však podľa analytikov iný fakt. Česi už totiž majú cenové nárasty pri energiách postupne za sebou. Slovákov to ešte len čaká.

„Už to majú za sebou a cenové nárasty nenastali v poslednom roku, ale postupne v rokoch 2022 a 2023,“ dodali analytici.

V Českej republike majú podľa analytikov na rozdiel od nás nastavenú adresnú pomoc v boji s drahými energiami. Majú príspevok na bývanie, ktorý poberá viac ako 5 percent domácností.

Energie na burzách

„U nás poberá príspevok na bývanie asi 1 percento domácností a oproti českému v priemernej výške vyše 200 eur je to u nás v polovičnej výške,“ podotkli analytici.


Dobrou správou je podľa analytikov to, že energie na burzách budú v roku 2024 budú lacnejšie ako v tomto roku a v roku 2025 lacnejšie ako v roku 2024.


„Toho sa dožijú v Česku. U nás zas opačne a oneskorene, my len začneme ceny dvíhať. Tak to veru je a bude,“ konštatovali analytici.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie