• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Česi sprísňujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu, začnú platiť už od soboty (video)

Česi sprísňujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu, začnú platiť už od soboty (video)

Česko podľa štatistík registruje viac ako 5 107 aktívnych prípadov s Covid-19.

V posledných dňoch eviduje Česká republika výrazný nárast počtu nakazených.

Vláda sa preto rozhodla zakročiť a v rámci protiepidemických opatrení od 25. a 27. júla opätovne zavádza niektoré opatrenia.

Podľa tlačových informácií Ministerstva zdravotníctva ČR platí od soboty povinnosť nosiť rúško na všetkých hromadných akciách nad 100 osôb organizovaných vo vnútorných priestoroch a od 27. júla sa tiež obmedzuje maximálny počet ľudí na vnútorných hromadných akciách na 500 osôb.

V reštauráciách bez rúška

„Opatrenia platia tak pre verejné, ako aj súkromné vnútorné akcie. Takže pre organizované hudobné, spoločenské, kultúrne, športové podujatia, aj pre svadby a pohreby. Čo sa týka rúšok, na individuálnu návštevu reštaurácie či baru sa táto povinnosť nevzťahuje,“ uviedol minister zdravotníctva Adam Vojtěch.Drastickým opatreniam sa chce vláda vyhnúť

„Stále platí, že nechceme robiť drastické opatrenia ako na jar tohto roku. Aby sme sa vyhli radikálnym krokom, je nutná prevencia. A to nielen na strane našej, ale aj na strane občanov.


Okrem zavedených pravidiel, ako je umývanie rúk a dvojmetrový sociálny odstup, osobne odporúčam v miestach s väčšou koncentráciou ľudí nosiť rúško a tiež sa vyhýbať hromadným akciám,“ dodal český minister zdravotníctva.


Česko podľa štatistík registruje viac ako 5 107 aktívnych prípadov s Covid-19. Celkovo sa už v krajine vírusom infikovalo 14 800 ľudí, z ktorých 365 ochoreniu podľahlo.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie