• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Česi si obľúbili slovenskú Gemerku a jej prameň musí ísť na plný výkon

Česi si obľúbili slovenskú Gemerku a jej prameň musí ísť na plný výkon

Slovenská minerálna voda Gemerka dobýja český trh.

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť BUDIŠ, a.s. do portfólia ktorej Gemerka patrí, zaznamenáva už od začiatku roka 2022 v Česku prudký nárast dopytu po tejto slovenskej minerálke. Nárast je tak veľký, že približne sto metrov hlboký vrt v Tornali, kde sa Gemerka čerpá, ide už niekoľko mesiacov na sto percentný výkon.

"Objemy predaja v Čechách ešte stále rýchlym tempom rastú, ale už dnes sa dá povedať, že český dopyt po Gemerke medziročne vzrástol približne na dvojnásobok predaja na Slovensku, čo predstavuje medziročný nárast o tristo percent v Čechách. To je vysoké číslo a aby sme uspokojili český aj slovenský trh a vedeli držať aj primerané zásoby, musíme náš vrt v Tornali udržiavať už niekoľko mesiacov v absolútne plnom výkone," povedal Juraj Slaninka, riaditeľ nealko segmentu BUDIŠ, a.s.

Zatiaľ podľa jeho slov disponuje firma dostatočnými kapacitami na uspokojenie potrieb zákazníkov. Pokiaľ by však pokračoval súčasný trend rastu dopytu, bude musieť zvážiť aj obmedzenie dodávok pre český trh. "Nikto na Slovensku, kto má rád Gemerku, sa nemusí obávať. Slovensko pre nás ostáva prioritou," uviedol ďalej Juraj Slaninka.

Gemerka patrí medzi najznámejšie slovenské minerálky a pýši sa predovšetkým ideálnym pomerom obsahu magnézia a kalcia (1:3), čo je vedecky uznaný optimálny pomer pre prirodzené vstrebávanie oboch týchto minerálov do ľudského tela. Vedecká štúdia z roku 2021 dokázala, že ľudské telo pri pravidelnom pití Gemerky veľmi účinne vstrebáva magnézium.

"Slovensko je uznávaná vodná veľmoc a máme tu obrovské množstvo prameňov kvalitných vôd, ktoré pokrýva prakticky celé známe spektrum. Gemerka je v tomto zozname určite medzi tými prvými," dodal na záver Juraj Slaninka zo spoločnosti BUDIŠ, a.s.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie