internetbanking 45....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!, prehľad správy, viac ako 150 správ denne! Správy z oblasti politiky, šoubiznisu, športu, krimi, kultúry" /> internetbanking 45....Aktuálne správy na Spravy.Pozri.sk Správy na každý deň!">
  • Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Česi používajú internetbanking viac ako Slováci, jednotkou v Európskej únii sú Dáni

Česi používajú internetbanking viac ako Slováci, jednotkou v Európskej únii sú Dáni

Ešte v roku 2007 používalo internetbanking na Slovensku len 15 % ľudí, teda zhruba každý siedmy Slovák.

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) - Internetbanking na Slovensku je už rozšírený na takmer rovnakej úrovni, ako je priemer Európskej únie.

V minulom roku použilo internetbanking 45 % všetkých Slovákov a za priemerom únie zaostali len o štyri percentuálne body. Informovala o tom Slovenská sporiteľňa, ktorá vychádzala zo štatistík Eurostatu.


Ešte v roku 2007 používalo internetbanking na Slovensku len 15 % ľudí, teda zhruba každý siedmy Slovák. S rastúcim pokrytím internetového pripojenia sa počas desiatich rokov počet strojnásobil.

K zvyšovaniu používania internetbankingu prispieva podľa Slovenskej sporiteľne aj to, že banky začali ďalšiu vlnu aktívneho zvýhodňovania elektronického bankovníctva oproti pobočkám.

Priemer Európskej únie v rámci používania internetbankingu dosiahol 49 %. Česi sú lepší ešte o dva body a Rakúšania o ďalšie dva body. Jednotkou v únii sú Dáni s 88 percentami. Estónsko zaznamenalo podiel 79 %.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie