• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Ceny vodičských kurzov aj technických kontrol vzrástli, najviac v Česku a Bulharsku

Ceny vodičských kurzov aj technických kontrol vzrástli, najviac v Česku a Bulharsku

Najnižšie miery mali Chorvátsko (0,2 %), Grécko (0,7 %) a Írsko (1 %). Jediný Cyprus mal mieru zmeny cien na negatívnej úrovni a to -1,6 %.

Ceny vodičských kurzov, skúšok, preukazov a technických kontrol boli v Európskej únii (EÚ) v roku 2022 v priemere o 4,8 % vyššie ako rok predtým. Je to takmer trojnásobné tempo zmeny v porovnaní s rokom 2018, keď ceny medziročne vzrástli o 1,7 %. Prostredníctvom svojej webstránky o tom informuje štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Nárast cien počas pandémie

V roku 2020, v prvom roku pandémie ochorenia COVID-19, bola priemerná ročná miera zmeny cien 1,6 %, čo bolo nižšie ako v roku 2019, keď to boli dve percentá.

V roku 2021 sa však táto miera zdvojnásobila a dosiahla úroveň 3,2 percenta. To je v súlade so všeobecným nárastom inflácie v službách.


Na Cypre pokles

Najvyššiu ročnú priemernú mieru zmeny cien vodičských kurzov, skúšok, preukazov a technických kontrol malo v roku 2022 spomedzi štátov EÚ Česko s 19,6 %. Za ním nasledovali Bulharsko (18 %), Taliansko (13,3 %), Litva (11,2 %) a Poľsko (11,1 %).


Najnižšie miery mali Chorvátsko (0,2 %), Grécko (0,7 %) a Írsko (1 %). Jediný Cyprus mal mieru zmeny cien na negatívnej úrovni a to -1,6 %.

Pre porovnanie v roku 2018 boli ročné priemerné miery zmeny oveľa menšie a žiadna krajina EÚ nezaznamenala dvojciferný nárast. V tom roku sa priemerná miera zmeny cien za zmienené služby pohybovala medzi -2,2 % v Litve a 7,1 % v Maďarsku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie