• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Ceny prenájmov na Slovensku rástli, pomohol priaznivý vývoj ekonomiky či návrat študentov do škôl

Ceny prenájmov na Slovensku rástli, pomohol priaznivý vývoj ekonomiky či návrat študentov do škôl

Priaznivý vývoj ekonomiky po lete a návrat študentov do škôl priniesol zastavenie poklesu cien prenájmov takmer na celom Slovensku.

Tento trend sa však týka len menších bytov, ceny trojizbových stále ťahá dole nedostatok záujemcov. Vyplýva to z analýzy portálu Nehnuteľnosti.sk.

Ceny nájmov dvojizbových bytov na jeseň viditeľne vzrástli. Až na špecifické výnimky v okresoch Bratislava II a Trenčín sa pritom pohli ceny hore v mestách i v rekreačných nehnuteľnostiach.

„Pri jednoizbových bytoch nie je nárast nájomného až taký výrazný, ich cena však ani počas pandemickej krízy nikdy výrazne neklesla, keďže je ich nedostatok vo všetkých regiónoch,“ uviedol analytik portálu Nehnuteľnosti.sk Michal Pružinský.

Pri trojizbových bytoch sa situácia vyvíja odlišne. Po letnom náraste väčších prenájmov zaznamenal portál pomerne výrazné kvartálne poklesy v Bratislave I, a to o 10,71 %, v Bratislave IV o 7,45 %, či v Košiciach II a III o 10,67 %, resp. o 5,17 %. „Ceny prenájmov trojizbových bytov klesajú už vyše roka hlavne vo veľkých mestách a priemyselných centrách. Počas leta ich nakrátko zodvihli investičné byty v čerstvo dokončených rezidenčných projektoch, tie však z realitného trhu rýchlo zmizli,“ skonštatoval Pružinský.


Online portál Nehnuteľnosti.sk je lídrom na slovenskom trhu v oblasti predaja a kúpy nehnuteľností na webe. Využívajú ho realitné kancelárie a bežní občania na predaj a kúpu nehnuteľností.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie