• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ceny poľnohospodárskych produktov v Únii stúpli v prvom štvrťroku najpomalšie od začiatku vojny na Ukrajine

Ceny poľnohospodárskych produktov v Únii stúpli v prvom štvrťroku najpomalšie od začiatku vojny na Ukrajine

Najviac ceny vstupov v priemere zdraželi v Maďarsku (29 %), Poľsku (20 %) a na Slovensku (19 %). Najmenej výrazne posilnili v Holandsku (1 %) a na Malte a v Luxembursku (zhodne 3 %).

Ceny poľnohospodárskych produktov v Európskej únii (EÚ) v prvom kvartáli tohto roka medziročne stúpli najpomalším tempom od začiatku ruskej agresie proti Ukrajine.

Ceny poľnohospodárskych tovarov počas januára až marca oproti rovnakému obdobiu vlaňajška v priemere vzrástli o 17 percent.

Ceny klesli iba v Litve

Tempo ich zvyšovania sa tak spomalilo, keďže v záverečnom kvartáli 2022 medziročne stúpli o 26 percent. V pondelok o tom informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najvýraznejšie sa ceny poľnohospodárskej produkcie v prvých troch mesiacoch tohto roka oproti rovnakému obdobiu vlaňajška v priemere zvýšili v Španielsku a Portugalsku, a to zhodne o 33 percent.


Jedinou krajinou v rámci Európskej únie, v ktorej poľnohospodárske produkty v prvom kvartáli medziročne zlacneli, bola Litva (-2 %).

Spomalili aj ceny vstupov

Ceny vstupov do poľnohospodárskej výroby v prvom kvartáli tohto roka medziročne stúpli o 11 percent. Tempo ich rastu sa tiež spomalilo po tom, ako v záverečnom kvartáli 2022 medziročne posilnili o 27 percent.


Najviac ceny vstupov v priemere zdraželi v Maďarsku (29 %), Poľsku (20 %) a na Slovensku (19 %). Najmenej výrazne posilnili v Holandsku (1 %) a na Malte a v Luxembursku (zhodne 3 %).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie