• Dnes je: Streda 27. októbra 2021 meniny má Sabína

Cena za teplo by sa už meniť nemala, domácnosti si však môžu priplatiť až 10 percent

Cena za teplo by sa už meniť nemala, domácnosti si však môžu priplatiť až 10 percent

Do konca roka by už štátne teplárne združené v spoločnosti MH Teplárenský holding cenu za dodávku tepla nemali zvyšovať.

Nárast cien tepla v budúcom roku pre domácnosti by mal byť na úrovni zhruba 10 percent. Na stretnutí s novinármi to povedal obchodný riaditeľ MH Teplárenský holding Vojtech Červenka.

Spoločnosť MH Teplárenský holding, ktorá právne vznikne od začiatku budúceho roka, sústreďuje šesť najväčších štátnych teplární v Košiciach, Martine, vo Zvolene, v Žiline, v Trnave a v Bratislave.

„Teplárenský holding zodpovedne pristúpil k nákupu zemného plynu na ďalšie obdobie. Dnes sa veľmi diskutuje otázka koeficientu Kp, ktorý by dokázal navýšiť cenu tohto primárneho paliva v cene tepla.

My v tomto ohľade sme v poriadku. Sledujeme ale aj celosvetový vývoj. Z nášho pohľadu navýšenie nebude dramatické,“ povedal Červenka.


Do konca roka by už štátne teplárne združené v spoločnosti MH Teplárenský holding cenu za dodávku tepla nemali zvyšovať. „Robíme všetky úsporné opatrenia k tomu, aby sme zachovali naše ceny tak, ako boli schválené Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Nie je to ľahká úloha,“ zdôraznil Červenka.

V ostatných dňoch sme svedkami výrazného nárastu cien primárnych energií na trhoch. „V našom prípade hovoríme najmä o zemnom plyne. Dvíhajú sa aj ceny emisných povoleniek. Myslím si ale, že aspoň koniec roka skončí cenovo tak, ako máme naplánované v zmysle výmerov ÚRSO,“ konštatoval Červenka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie