• Dnes je: Utorok 16. augusta 2022 meniny má Leonard

Celoplošné testovanie stojí týždenne milióny eur, strana Spolu žiada súhlas parlamentu

Celoplošné testovanie stojí týždenne milióny eur, strana Spolu žiada súhlas parlamentu

Ak vláda celoplošné antigénové testovanie nezruší, strana Spolu predloží prostredníctvom Kollára svoj návrh.

26.4.2021 (Webnoviny.sk) - Celoplošné antigénové testovanie by malo byť podmienené súhlasom parlamentu. Navrhuje to mimoparlamentná strana Spolu - občianska demokracia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca strany Matej Bučko.

Zároveň uviedol, že ak vláda celoplošné antigénové testovanie nezruší, strana Spolu na najbližšej schôdzi parlamentu prostredníctvom svojho člena a poslanca Národnej rady SR (NR SR) Miroslava Kollára predloží návrh, aby bolo celoplošné antigénové testovanie odsúhlasené poslancami NR SR.

Týždenne vyhodené milióny eur

Kollár, ktorý je aj primátorom mesta Hlohovec, vníma povinné celoplošné antigénové testovanie za „drahý nezmysel, ktorý v súčasnosti nemá pre zvládanie pandémie žiadny význam“. Podotkol, že ako strana nie sú proti testovaniu v ohniskách či vo vybraných profesiách.

Avšak odmietajú celoplošné testovanie, ktoré každý týždeň podľa neho stojí milióny eur. Poukázal, že iba v Hlohovci štát dal posledný víkend na jedného pozitívne testovaného viac ako 20-tisíc eur.

Jeden pozitívny človek

„V Hlohovci sme v sobotu (24. apríla, pozn. agentúry SITA) antigénovým testovaním našli presne toľko pozitívnych, koľko živých medveďov behá po našom chotári - jedného. Z 2 112 otestovaných,” ozrejmil.

Predseda strany Spolu Juraj Hipš upozornil, že s výsledkami celoplošného antigénového testovania sa ďalej nepracuje. „Nepotvrdzujeme pozitivitu cez PCR testy a nikto pozitívnych ľudí ďalej netrasuje. Považujem to za plytvanie kapacitami, ktoré by sme mohli využiť napríklad pri vakcinácii,” zhodnotil. Tiež zdôraznil, že strana nie je proti testovaniu ako takému.


Najčítanejšia najnovšia správa

V Rači horia vinohrady, na mieste zasahujú hasiči a pribudol aj ďalší požiar (foto)

v raci horia vinohrady na mieste zasahuju hasici a pribudol aj dalsi poziar foto

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Bratislavskí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

„Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Neprejazdný úsek

Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti a hasiči zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov s veľkosťou približne päť hektárov, na Peknej Ceste smer Vinohrady.

„Uvedený úsek je neprejazdný. Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy," vyzýva polícia.

Pribudol ešte jeden požiar

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči momentálne zasahujú pri hasení dvoch požiarov.

„Požiar vinohradu bol ohlásený krátko po 13:00 na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahuje 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol.

Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30 zasahuje 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie