• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Čekovský: Opozícii prekáža snaha zlepšovať mediálne prostredie, ako aj zákony o ochrane novinárov

Čekovský: Opozícii prekáža snaha zlepšovať mediálne prostredie, ako aj zákony o ochrane novinárov

Kristián Čekovský vyhlásil, že bez ohľadu na výsledok hlasovania nepoľaví, pretože do konca volebného obdobia má výbor pred sebou ešte niekoľko výziev.

30.3.2023 (SITA.sk) - Opozičným poslancom dlhodobo prekáža snaha zlepšovať mediálne prostredie na Slovensku, ako aj predkladanie zákonov smerujúcich k ochrane novinárom. Poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský (Demokrati) to uviedol na štvrtkovej tlačovej besede, kde sa vyjadril k svojmu odvolaniu z funkcie predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

Odvolanie Čekovského z funkcie

Dodal, že opoziční poslanci svoj návrh podali v čase, keď výbor pod jeho vedením odsúdil verbálne ataky na novinárov. Čekovský vyhlásil, že bez ohľadu na výsledok hlasovania nepoľaví, pretože do konca volebného obdobia má výbor pred sebou ešte niekoľko výziev.

V deň, keď som nastúpil do pozície predsedu výboru, bolo mojím cieľom zlepšiť pozíciu Slovenska v rebríčku slobody tlače. Tento cieľ sa nám podarilo naplniť. Za vlády Smeru sme v rebríčku slobody tlače upadali. Bývalý predseda výboru Dušan Jarjabek, ktorý podal spolu s kolegami návrh na moje odvolanie, sa aktívne snažili aby si Slovensko zhoršovalo ako medzinárodné renomé, tak aj postavenie v tomto rebríčku," uviedol Čekovský s tým, že za posledné tri roky si Slovensko polepšilo a dostalo sa z 33. miesta na 27.

Postavenie novinárov a ich ochrana

Ako uviedol poslanec, v rámci výboru aktívne pracovali na tom, aby sa zlepšovalo mediálne prostredie, čo sa pretavilo do konkrétnych legislatívnych zmien.

Náš výbor aktívne pracoval v prípade nového mediálneho zákona, ktorý sa podarilo prijať. Minulý rok som presadil novelu infozákona, zmenu voľby generálneho riaditeľa RTVS, ako aj zmenu voľby a fungovania Rady pre mediálne služby," spresnil Čekovský a dodal, že neustále pracujú aj na zlepšení postavenia novinárov a ich ochrany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie