• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Čaputovú zaujíma obsah programového vyhlásenia, priestor na odbornú diskusiu nebude dostatočný

Čaputovú zaujíma obsah programového vyhlásenia, priestor na odbornú diskusiu nebude dostatočný

Prezidentka upozorňuje, že nebude dostatočný priestor na odbornú a politickú diskusiu k programovému vyhláseniu vlády.

17.4.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentku Zuzanu Čaputovú zaujíma obsah Programového vyhlásenia vlády SR viac ako počet jeho strán. Uviedla to po stretnutí s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) a ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO), s ktorými vo štvrtok 16. apríla prediskutovala obsah jednotlivých kapitol programového vyhlásenia vlády.

Čaputová tiež upozorňuje, že nebude dostatočný priestor na odbornú a politickú diskusiu k programovému vyhláseniu vlády. Na stretnutí sa prezidentka zároveň zaujímala o aktuálnu situáciu na Slovensku spôsobenú pandémiou koronavírusu.

„Viac než počet strán programového vyhlásenia ma preto zaujíma, či v ňom obsiahnuté opatrenia budú v súlade so spoločenskou objednávkou vyjadrenou občanmi vo voľbách, ako aj s prísľubmi politických strán, najmä v prioritných oblastiach, ktoré sledujem. Tie totiž boli aj obsahom povolebných rozhovorov s politickými stranami,“ uviedla prezidentka.

Dodala však, že rozumie situácii, v ktorej vyhlásenie vzniká. Pripomína dôležitosť jeho obsahu po skončení krízy spôsobenej koronavírusom.

„Doposiaľ nemám z úradu vlády znenie programového vyhlásenia vlády a nie je zatiaľ k dispozícii ani verejnosti. Priestor na širšiu odbornú a politickú diskusiu navrhovaných opatrení už teda nebude,“ uzavrela prezidentka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie