• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Čaputovej aj ďalším kryje Európska komisia chrbát, tvrdí Smer a protestuje proti správe o právnom štáte v SR (video)

Čaputovej aj ďalším kryje Európska komisia chrbát, tvrdí Smer a protestuje proti správe o právnom štáte v SR (video)

Podľa slov advokáta Davida Lindtnera je správa Európskej komisie mimoriadne tendenčná, zaujatá a neobjektívna.

7.7.2023 (SITA.sk) - Strana Smer - sociálna demokracia oficiálne protestuje proti správe Európskej komisie o právnom štáte v SR. Predseda strany Robert Fico tvrdí, že to nie je správa o právnom štáte, ale politický paškvil, ktorého úlohou je kryť chrbát vládnej garnitúre Eduarda Hegera, Igora Matoviča a Zuzany Čaputovej.

Prekážka v boji proti korupcii

Úlohou tejto čisto politickej správy je chrániť chrbát všetkým tým, ktorí sa zúčastňujú na hrubom zneužívaní trestného práva, manipulácii trestných konaní, využívaní udavačov v boji proti slovenskej opozícii,“ vyhlásil v piatok na tlačovej konferencii. Podľa jeho názoru chýbajú v dokumente informácie o nezákonných väzbách, zomieraní ľudí vo výkone väzby alebo porušovaní práv obvinených.

„Ako mohli takéto niečo predložiť, keď Európsku komisiu bombardujeme na mesačnej báze, posielame im správy, oficiálne dokumenty a dôkazy, žiadame o stretnutia,“ povedal Fico a dodal, že podľa správy je jedinou prekážkou boja proti korupcii generálny prokurátor Maroš Žilinka a paragraf 363. Komisia navrhuje, aby Žilinka nemohol zasahovať do trestných stíhaní v tých veciach, ktoré sa týkajú korupcie.

Správa Európskej komisie o právnom štáte sa podľa šéfa Smeru-SD používa ako čisto politický nástroj voči danej krajine. Ako uviedol, tam, kde treba pokarhať vládu, sa nájdu veci, aby bol priestor pre médiá a oponentov.

Suverénne názory Maďarska a Poľska

To vidíme v prípade Maďarska, ktoré je často trestané za to, že má suverénne názory, ale aj v prípade Poľska,“ povedal. Podľa slov advokáta Davida Lindtnera je správa Európskej komisie mimoriadne tendenčná, zaujatá a neobjektívna, pretože primárnymi zdrojmi informácií pre správu boli niektoré médiá a mimovládne organizácie na Slovensku, NAKA, Úrad špeciálnej prokuratúry či policajné prezídium.

Kritika paragrafu 363 v správe Európskej komisie podľa neho nie je namieste, pretože aj Ústavný súd SR konštatoval, že nie je v rozpore s ústavou.

„Ak je niekto zodpovedný za prepad dôveryhodnosti Európskej únie ako významnej inštitúcie v očiach veľkej časti slovenskej verejnosti, je to Európska komisia, pretože svojimi bezcitnými politickými krokmi zasahuje do vnútorných záležitostí jednotlivých krajín v takých vážnych veciach, ako je právny štát,“ vyhlásil Fico.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie