• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Čaputová sa stretla s Hegerom a o aktuálnej situácii bude diskutovať aj s Ficom, Pellegrinim i Kollárom

Čaputová sa stretla s Hegerom a o aktuálnej situácii bude diskutovať aj s Ficom, Pellegrinim i Kollárom

Na stretnutiach chce prezidentka Zuzana Čaputová, riešiť aj to, ako upokojiť situáciu na Slovensku.

27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok predpoludním v Prezidentskom paláci pracovne stretla s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Ako informoval hovorca slovenskej hlavy štátu Martin Strižinec, témou bolo dianie v bezpečnostných zložkách a celková situácia na Slovensku. Po stretnutí neposkytli najvyšší ústavní činitelia žiadne vyhlásenie pre médiá.

Vývoj pandémie COVID-19

Hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková následne v stanovisku potvrdila, že predmetom rokovania premiéra s prezidentkou bola situácia v bezpečnostných zložkách štátu.

Rozprávali sa podľa jej slov aj o vývoji pandémie COVID-19. „Premiér prezidentku informoval aj o situácii vo vládnej koalícii, pričom jej deklaroval, že je pripravený na všetky varianty v záujme udržania politickej stability a plnenia vládneho programu," priblížila Janíková.

Ako upokojiť situáciu na Slovensku

Strižinec ozrejmil, že ešte v pondelok popoludní sa prezidentka k rovnakej téme stretne aj s predsedom strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robertom Ficom.

Opozičný líder potvrdil, že prezidentka ho požiadala o pracovné stretnutie v súvislosti s aktuálnou politickou situáciou, ktoré sa má uskutočniť dnes v popoludňajších hodinách. „Napriek mnohým zásadne rozdielnym názorom, a to nie len v otázke zmareného referenda, sa predseda Smeru-SD na stretnutí zúčastní a bude na ňom otvorene informovať prezidentku SR o závažnosti súčasnej situácie, ktorú Smer-SD charakterizuje ako totálny rozvrat sociálneho a právneho štátu," konštatoval vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút.

V najbližších dňoch sa plánuje rozprávať aj s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a lídrom strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Petrom Pellegrinim. Na stretnutiach s nimi chce hovoriť aj o tom, ako upokojiť situáciu na Slovensku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie