• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Čaputová s českým prezidentom Pavlom pricestovali na Ukrajinu (foto)

Čaputová s českým prezidentom Pavlom pricestovali na Ukrajinu (foto)

Informuje o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

28.4.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok ráno pricestovala na Ukrajinu spolu s prezidentom ČR Petrom Pavlom.

Informuje o tom v tlačovej správe hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Spoločná návšteva Ukrajiny s prezidentom Pavlom potvrdzuje novú éru vzťahov medzi slovenskou a českou hlavou štátu. Je to naša prvá spoločná zahraničná cesta a som rada, že smeruje práve na Ukrajinu. Asi niet dvoch bližších národov na svete ako Slováci a Česi.


Naše vzťahy sú hlboké, pevné a posilnené o spoločnú historickú skúsenosť s fašizmom, okupáciou, komunizmom, budovaním demokracie a napokon o pokojné, mierumilovné rozdelenie spoločného štátu. Túto symboliku vzájomného rešpektu, priateľstva a partnerstva dnes spoločne prinášame do Kyjeva.


Naše posolstvo je jasné: s Ukrajinou nás spája nielen hranica a spoločná minulosť, ale aj spoločná budúcnosť.


Zdroj: Facebook Zuzana Čaputová


Pavel chce podľa portálu Novinky.cz. čas strávený na Ukrajine rozložiť medzi návštevy niektorých vojnou zničených miest a rôzne politické rokovania. Stretne sa aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.


Prvým bodom programu bola návšteva Boroďanky, ktorú Rusi zbombardovali v začiatkoch vojny. O tom, že by chcel ísť na Ukrajinu, hovoril Pavel už počas prezidentskej kampane, po zvolení sa vyjadril, že to bude jedna z jeho prvých ciest.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie