• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Čaputová rokovala na Ukrajine o obnove krajiny, považuje to za príležitosť pre slovenské firmy (video)

Čaputová rokovala na Ukrajine o obnove krajiny, považuje to za príležitosť pre slovenské firmy (video)

Podľa prezidentky sa voči utrpeniu ľudí nesmieme obracať chrbtom.

30.4.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajine sa tam, kde sa nebojuje, rekonštruuje. Na tlačovej besede po návrate z Ukrajiny to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava štátu to spomenula z dôvodu, že obnova a oprava Ukrajiny je príležitosťou pre slovenských podnikateľov a firmy. Dodala, že i toho sa týkali jej rokovania.

Z oblastí, v ktorých by Slovensko mohlo pomôcť a spolupracovať, spomenula napríklad obnovu budov, ciest a infraštruktúry. Doplnila, že na Slovensku sú firmy, ktoré majú záujem investovať na Ukrajine.

Zamínovanie Ukrajiny

Zamínovanie Ukrajiny je obrovský problém," vraví prezidentka. Dodala, že Ukrajina v súčasnosti patrí medzi najväčšmi zamínované krajiny a, ako im bolo vysvetlené, jeden deň vojny znamená 30 dní odmínovania. Ukrajinci podľa prezidentky majú záujem o pomoc pri odmínovaní. Podľa Čaputovej je i to jednou z príležitostí na pomoc a spoluprácu.

Pred odchodom na Ukrajinu hovorila s povereným predsedom vlády Eduardom Hegerom. Vláda SR má podľa hlavy štátu vytipovaný okruh podnikateľov, ktorí majú záujem realizovať sa na Ukrajine a kabinet dokončuje schému, ktorá by pomoc a spoluprácu mala uľahčiť.

Vyvodenie zodpovednosti

Slovenská republika patrila podľa prezidentky spolu s Francúzmi medzi prvých, ktorí ponúkli Ukrajine forenzných expertov. Dodala, že záujem slovenských expertov bol veľký.

Ukrajina má podľa nej tiež veľký záujem o tím expertov, pretože pomáhajú so zberom dôkazov o vojnových zločinoch, čo Ukrajinci momentálne veľmi potrebujú. Prezidentka povedala, že zaistenie dôkazov je pomocou pre ich konzerváciu aj pre neskoršie vyvodenie zodpovednosti.

Dodala, že je rada, že Slovensko je na Ukrajine vnímané ako štát, ktorý je citlivý a empatický voči tomuto utrpeniu. Zdôraznila, že je potrebné pokračovať v podpore Ukrajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie