• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Čaputová priletela do New Yorku na Valné zhromaždenie OSN

Čaputová priletela do New Yorku na Valné zhromaždenie OSN

Už v nedeľu má hlava štátu naplánované rokovanie s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom.

17.9.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová priletela v sobotu 16. septembra do New Yorku, kde sa počas nasledujúceho týždňa zúčastní na 78. Valnom zhromaždení OSN a v stredu 20. septembra vystúpi s prejavom v rámci všeobecnej rozpravy.

Bezpečnostná situácia

Ako ďalej informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, bude to jej posledné vystúpenie na pôde OSN vo funkcii prezidentky SR.

Už v nedeľu má hlava štátu naplánované rokovanie s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Hovoriť spolu podľa Strižinca budú o dominantných témach valného zhromaždenia, najmä o bezpečnostnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine a riešení klimatickej krízy.

„Prezidentka v New Yorku vystúpi aj na Samite trvalo udržateľného rozvoja, ktorý je jednou z najdôležitejších udalostí tohoročného Valného zhromaždenia OSN a zúčastní sa aj na recepcii podávanej americkým prezidentom Joeom Bidenom," povedal hovorca hlavy štátu. Prezidentka sa podľa neho stretne aj so slovenskou komunitou žijúcou v Spojených štátoch.

Slováci v USA

„Zúčastní sa na omši v kostole sv. Jána Nepomúckeho a sv. Františky Xaviery Cabrin na Manhattane, ktorú bude slúžiť slovenský farár Štefan Chanas. Prezidentka sa stretne aj s mladými Slovákmi, ktorí študujú na univerzitách v New Yorku a učiteľkami slovenčiny z víkendových slovenských škôl v New Yorku a New Jersey," uviedol Strižinec.

Pokračoval s tým, že okrem toho Čaputová počas týždňa otvorí Slovak Pro Samit, ktorého cieľom je prepájať úspešných slovenských profesionálov a odborníkov, ktorí pôsobia v Spojených štátoch a majú záujem svojimi skúsenosťami a znalosťami pomôcť v rozvoji Slovenska.

Program cesty prezidentky vyvrcholí galavečerou pri príležitosti 30. výročia vzniku SR a ČR a 30 rokov členstva v OSN, na ktorej spolu s českým prezidentom Petrom Pavlom privíta ďalšie hlavy štátov, ako aj významné osobnosti slovenskej a českej komunity v Spojených štátoch. „Prezidentka sa späť na Slovensko vráti v piatok 22. septembra," dodal Strižinec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie