• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Čaputová ocenila najlepších značkárov turistických trás. Ide o zviditeľnenie nenápadnej práce, uviedol predseda Šiller (foto)

Čaputová ocenila najlepších značkárov turistických trás. Ide o zviditeľnenie nenápadnej práce, uviedol predseda Šiller (foto)

V tomto roku si pripomenieme 150-ročnicu existencie turistickej organizácie na území dnešnej Slovenskej republiky a budúci rok bude 150 rokov od vyznačenia prvého turistického chodníka.

27.4.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v štvrtok prijala reprezentáciu turistických značkárov z Klubu slovenských turistov, z ktorých zároveň ocenila najlepších značkárov turistických trás.

Na stretnutí sa zúčastnilo pätnásť dlhoročných značkárov z celého Slovenska, ktorí zároveň ako dobrovoľníci pracovali na pozícii predsedov komisií značenia v prislúchajúcom regióne alebo vykonávali činnosť v Sekcii značenia KST.

Vysoký prejav morálneho kreditu

O stretnutí informuje František Šiller, predseda Klubu slovenských turistov (KST), ktorý to považuje za vysoký prejav morálneho kreditu a rastúceho spoločenského uznania verejnoprospešnej dobrovoľníckej práce značkárov turistických chodníkov.

Veríme, že to nie je náhoda, ale výsledok našej systematickej snahy o zviditeľnenie tejto nenápadnej, no užitočnej práce,“ uviedol Šiller, ktorý pripomenul, že vlani sa im podarilo dostať značkovanie turistických trás do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Turistické vyznačenie chodníkov

V tomto roku si pripomenú 150-ročnicu existencie turistickej organizácie na území dnešnej Slovenskej republiky a budúci rok bude 150 rokov od vyznačenia prvého turistického chodníka.

„Slovensko je nádherne rozmanitá krajina a vďaka 150-ročnej práci značkárskej komunity ju dnes pretkáva sieť takmer 15 000 km vyznačených turistických chodníkov. Je to dielo presahujúce jeden ľudský život. Byť značkárom znamená byť súčasťou generačnej štafety odovzdávanej z pokolenia na pokolenie,“ dodal záverom Šiller.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie